Az első félidőben már tizenegy góllal is vezetett a német férfikézilabda-válogatott, végül mégis az utolsó pillanatban szerzett góllal tudott csak 30-29-re nyerni Magyarország ellen a svédországi Világkupa második fordulójában.

eredmények, Világkupa, 2. forduló:
Magyarország - Németország 29-30 (11-20)
Laluska 8, Iváncsik G. 5, Tombor 4/3, Gál 4, Ilyés 4, Császár 1, Iváncsik T. 1, Frey 1, Vadkerti 1, illetve Glandorf 8, Kehrmann 7, Stephan 4/2, Von Behren 3, Preiss 3, Schröder 2, Theuerkauf 1, Sprenger 1, Behrends 1
hetes: 4/3, illetve 3/2
kiállítás: 4, illetve 6 perc

A svédországi Világkupa második fordulójában a megfiatalodott Németország ellen folytatta szereplését a magyar férfikézilabda-válogatott. Az első játéknapon Skaliczki László tanítványai háromgólos vereséget szenvedtek Franciaország ellen, a németek azonban eggyel felülmúlták Izlandot.

Az olimpiát követően alaposan átalakult Heiner Brand gárdája is, a nagy öregek visszavonultak, többen pihenőt kaptak, a rutinosabb játékosok közül csupán Von Behren, Stephan és Kehrmann maradt hírmondónak.

Jól kezdett az együttes, Császár, majd Iváncsik Tamás is vezetéshez juttatta a magyarokat, de aztán Kehrmann, majd Glandorf is megrázta magát, bejöttek az átlövések (amit Laluskáék nem mondhattak el), s hét perc után már 6-3-ra az ellenfélnél volt az előny. Skaliczki kapitány időt kért, támadásba behozta Vadkertit, ám Stephan révén a németek növelték az előnyt (3-7).

Tizenhárom percet kellett várni az első átlövésgólra, Laluska elhajlásból, talpról volt eredményes, a másik oldalon viszont Glandorf ebben a műfajban maradandóbbat alkotott. Olyannyira, hogy 10-5-ről 19-8-ra húzott el Németország, a Nordhorn átlövője az első játékrészben nyolc akciógólt vállalt.

A szünet előtti perceket kicsit megnyomta csapatunk, Fazekas zsinórban négy lövést védett, így legalább félidőre tízen belülre került az együttes (11-20).

A második 30 percet a balszélső Iváncsik Gergő átlövés, illetve gyors indulásból elért két gólja vezette be, ám a különbség csak nem akart csökkenni. A 40. perc tájékán kicsit felgyorsult a játék, Ilyés elkapta a fonalat, lőtt néhány szép gólt, sikerült pozitívan zárni egy emberelőnyt, s kisebb csoda folytán a 48. percre 25-22-re sikerült a felzárkózás.

Sőt, állandósult a kétgólos különbség, az utolsó négy percre 29-27-es német vezetéssel vágtak neki a csapatok, Laluska nyolcadik góljával egyre csökkent a hátrány, ráadásul az utolsó 100 másodpercet emberhátrányban kellett volna kihúzni. Stephan megtette a szívességet, és lécre lőtte a büntetőt, Iváncsik Gergő viszont hátrányból és átlövésből egyenlített (29-29).

Sajnos a mérkőzés utolsó találatát von Behren bombázta Fazekas hálójába, így Németország 30-29-re nyert, megszerezve ezzel második győzelmét. A magyar válogatott csütörtökön, Izland ellen javíthat.

Skaliczki László szövetségi kapitány: "Az első félidőben nehéz feladat elé állított bennünket Glandorf, széteső játékot produkáltunk. Aztán a második félidőre az elképzeléseink annyiban módosultak, hogy súlypontképzések után próbáltunk területet nyerni, a védekezésünk jobb lett, s sikerült felzárkózni."