Az MKB-Euroleasing Sopron bravúros győzelmet aratott a csehországi Brnóban a női kosárlabda Euroliga negyedik fordulójában. Az Európa-kupában a ZTE-Zala Volán hazai pályán magabiztosan verte az orosz Kazánt, míg a Ventwest-Foton Sopron és a Szeviép-Szeged saját otthonában kapott ki a szlovák Ruzomberok, illetve az Orenburgtól. A férfi Ek-ban az Albacomp szoros mérkőzésen győzött a svájci bajnok Boncourt vendégeként.

Női Euroliga, A csoport, 4. forduló:
Brno (cseh) - MKB-Euroleasing Sopron 69-74 (14-20, 24-15, 13-19, 18-20)
pontszerzők: McWilliams 19, Zirkova 15/6, Machova 12/6, Viteckova 11/3, Vecerova 7/3, Poto 3/3, Kovacova 2, illetve Kovacevic 26, Matovic 17, Blahuskova 15, Vajda 11/3, Borovickova 3/3, Honti 2.

A Sopron némi meglepetésre az első pillanattól kezdeményezőbben lépett fel a legutóbbi idényben negyedik helyen végzett ellenfelénél, és Vajda vezetésével hamar 6 pontos előnyre tett szert. A második negyedben a Brno a 34 éves amerikai McWilliams révén 7 perc alatt felzárkózott, és a nagyszünetben már 38-35 volt az állás.

Fordulás után a Sopronban is szerepelt "nehézsúlyú" Kovacova kipontozódott, ennek - valamint a mezőny legjobbjává előlépő Matovicnak - köszönhetően 30 perc elteltével 51-54-et mutatott az eredményjelző. A zárófelvonásban óriási csata zajlott a pályán, 5 perccel a vége előtt még 60-60-ra álltak a felek. Ekkor jött a fantasztikus formában lévő Kovacevic, és eldöntötte a találkozót, amely így bravúros vendégsikerrel végződött.

A 3/1-es győzelmi mérlegnél tartó soproniak egy hét múlva a lengyel Wisla Kraków együttesét fogadják.

7. Szanktpetyerszburg 3/3.

A B csoportban a MiZo-Pécsi VSK csütörtökön 18 órakor hazai pályán találkozik a szlovák Kosicével, míg a C jelű nyolcasban a Szolnoki MÁV-Coop SE szabadnapos.