Vereséggel rajtolt a nőikézilabda-Bajnokok Ligájában a Dunaferr, amely a dán Ikast Bording otthonában minimális vereséget szenvedett az A csoport első fordulójában. A Vác 18 góllal nyert a macedón Prilep ellen a KEK-ben, s kettős győzelemmel jutott be a legjobb nyolc közé. A Győr szombati nyolcgólos sikere után meglepetésre öt góllal kikapott a pályaválasztói jogáról lemondott lengyel SPR Lublintól, de így is ott lesz az EHF-kupa nyolcaddöntőjében.

Bajnokok Ligája, A csoport, 1. forduló:
Ikast Bording (dán) - Dunaferr 28-27 (16-12)

Nagyon rosszul kezdett a magyar bajnok, ugyanis a 8. percben már ötgólos előnyre tettek szert a dánok (6-1). Ezt követően magára talált Kiss Szilárd együttese, így a játékrész második felében 10-10-nél utolérte riválisát, ám a hazaiak a félidő hajrájában megint elhúztak, így 16-12-vel vonultak az öltözőbe a csapatok.

A folytatásban a Dunaferr játszott jobban, s a 47. percben ismét egyenlített. 22-22-től fej fej mellett haladt a két gárda, de rendre a több világsztárt is soraiban tudó Ikast Bordingnál volt az előny. Végül 28-27-re nyertek a hazaiak, ami a körülményeket - utazás körüli problémák és a debreceni bajnoki fiaskó - figyelembe véve tisztes vereségnek tekinthető.

A hét végén mind a négy BL-csoportban játszottak egygólos különbségű mérkőzést. Érdekesség, hogy valamennyi ilyen összecsapás az előző európai kupák döntőjében érdekelt csapatokhoz köthető. Az A csoportban ugye a KEK-győztes dán Ikast Bording verte 28-27-re a Dunaferrt, a B-ben a tavalyi EHF-kupa-első, ugyancsak dán Viborg kapott ki 29-28-ra az osztrák Hypo NÖ otthonában, a C ben a BL-címvédő dán Slagelse 25-24-re diadalmaskodott az orosz Lada Toljatti vendégeként, míg a D ben a BL-finalista szlovén Krim Ljubljana a szerb-montenegrói Nisből tért haza 24-23-as győzelemmel.