Fölényes, négygólos győzelmet aratott az Újpest a Ferencváros ellen a jégkorong ob I Borsodi Liga bronzmérkőzésének harmadik összecsapásán, így a párharc állása 2-1 a lila-fehérek javára.

A 3. helyért, 3. mérkőzés:
UTE-Karzol Trans - Ferencváros 4-0 (0-0, 2-0, 2-0)

A gól nélküli első harmad után a második játékrész elején a hazaiak jutottak vezetéshez, Tolnai Attila talált Jaroslav Ferjo kapujába. Ez szárnyakat adott az újpestieknek, a 25. percben Vlado Dubek duplázta meg az előnyt.

A harmadik játékrész elején a kanadai világbajnok Rob Niedermayer magasbot-használatért és sérülés okozásáért végleges kiállítást kapott, csakúgy mint szombaton, amikor bottal ütésért mehetett idő előtt az öltözőbe.

Ez végleg megtörte a zöld-fehéreket, az öt perces emberelőnyben Ludomil Ondov (47.), majd Hidasi Gábor (49.) is betalált, ezzel eldőlt a találkozó sorsa.

Az egyik fél harmadik győzeleméig tartó párharc állása: 2-1 az Újpest javára. A következő mérkőzést szerdán 18 órakor rendezik a Kisstadionban.