Péntek este megkezdődött a spanyol férfikosárlabda-bajnokság döntője, méghozzá meglepő eredménnyel: a három nyerésig tartó sorozat első összecsapását Vitoriában nyerte meg a Real Madrid 84-82-re a Tau Cerámica ellen. Dávid Kornél a házigazda kezdő ötösében kapott helyet, 11 pontot szerzett, s ezzel a baszkok második legeredményesebb kosarasa volt.

eredmény:
Tau Cerámica - Real Madrid 82-84 (29-21, 16-18, 24-21, 13-24)
Fernando Buesa Arena, 9323 néző.
Tau Cerámica: Prigioni 6, Macijauskas 29, Vidal 6, Scola 8, Dávid 11. csere: Betts 4, Calderón 10, Splitter 8, Gabini 0, Hansen 0
Real Madrid: Sonko 4, Bullock 23, Gelabale 0, Hervelle 8, F. Reyes 11. csere: Burke 23, Hamilton 11, Fotsis 0, Herreros 0, Bueno 4, Larranaga 0

A Tau szinte végig vezetett, a harmadik negyed végén is még 69-60 volt az állás Dusko Ivanovic edző legénysége javára, ám egy 14-0-s szakasszal a Madrid maga javára fordította a mérkőzést. A két nyerő ember az ír center Pat Burke (14 pont a harmadik negyedben) és az amerikai hátvéd Louis Bullock (14 pont a negyedik negyedben) volt.

A hazaiaknál a litván Macijauskas sokáig remekelt - félidőig 20 pontot termelt -, de a hajrára ő is "eltűnt", az argentin olimpiai bajnok világsztár, a Chicago Bullshoz tartó Luis Scola pedig fel sem bukkant: mindössze 8 pontra és 3 lepattanóra futotta erejéből.

Dávid jól játszott, mezőnyből 4/6, büntetőből 2/2 volt a mérlege, leszedett három lepattanót és volt egy gólpassza. Ennek fényében nem igazán érthető, hogy miért csak 16 percet töltött a pályán...

A második mérkőzést vasárnap játsszák, szintén Vitoriában.