Az MKB-Euroleasing Sopron 20 pontos vereséget szenvedett a francia Bourges vendégeként a női kosárlabda Euroliga kilencedik fordulójában.

Eredmény, B csoport:
Bourges (francia) - MKB-Euroleasing Sopron 89-69 (19-22, 21-12, 23-19, 26-16)pontszerzők: Palau 22/6, Jekabsone 20/6, Ngoyisa 18, Dumerc 8/6, Melain 7, Godin 6, Reghaissia 3/3, Pavetic 3, Krawczyk 2, illetve Károlyi 22/6, Teasley 19/12, Cserny 10, Gorbunova 8/3, Honti 4, Horváth Zsófia 4, Horváth Zsuzsanna 2.

Biztatóan kezdett a sérült Blahuskovát és Matovicot nélkülöző Sopron - amely novemberben 86-74-re nyerte meg a hazai mérkőzést -, és 6-2 után egy 9-0-s sorozattal fordított a háromszoros Euroliga-bajnok ellen. A Bourges-ban főként Ngoyisa villogott, aki már a nyitónegyedben 10 pontig és 6 lepattanóig jutott.

A játékrész főként Teasley révén a magyaroké lett, ám ezután a franciák percei következtek: mivel a Hejkova-alakulat 8 perc alatt csupán 8 pontot hozott össze, 40-30-ra elhúztak a hazaiak. A félidőben 40-34-et mutatott az eredményjelző.

Fordulás után 10 pontra nőtt a különbség, miután a mezőnyből 75 százalékosan célzó Palau alaposan "megszórta" magát. A túloldalon a 2005 hazai kosarasává választott Károlyi remekelt, aki a 28. percben dobott 18. pontjával a meccs legeredményesebbjévé lépett elő. Harminc perc elteltével 63-53 volt az állás.

Az utolsó felvonásban már nem csökkent a vendégek hátránya, és miután a házigazdáknál a lett Jekabsone is bekapcsolódott a pontgyártásba, már csak a győzelem mértéke volt kérdéses. A Bourges így kamatostul visszavágott a Magyarországon elszenvedett, 12 pontos fiaskóért.

A 4/5-ös mérlegnél tartó soproniak egy hét múlva az olasz Schiót fogadják.