Bravúros, 21-19-es győzelmet aratott a Győri Graboplast ETO KC az orosz Dinamo Volgograd otthonában, és így továbbra is harcban maradt a negyeddöntőbe jutásért a női kézilabda Bajnokok Ligájába.

női BL, D csoport, 4. forduló
Dinamo Volgograd (orosz) - Győri Graboplast ETO KC 19-21 (13-11)

Mindkét csapat jó védekezéssel kezdett, így egyik félnek sem sikerült elhúznia a másiktól. A keményen záró oroszok vállsérülést okoztak az egyik legveszélyesebb győri játékosnak, a románok vb-ezüstérmes átlövőjének, Gogirlának, aki nem tudta folytatni a mérkőzést.

A 20. percben 7-6-ra vezetett a Volgograd. Egyre jobban védett a hazaiak kapusa, aki Kovacsicz négy ziccerét és Görbicz két hétméteresét is megfogta. A vendégekben Bradeanu tartotta a lelket.

A második félidőben is folytatódott a kemény csata, az ETO tartalékosan is remekül tartotta magát, a Volgograd nem tudott elhúzni, igaz, a Győr pedig nem tudott vezetéshez jutni.

A két védelem továbbra is szenzációsan zárt, a kapusok is kitettek magukért, így ebben a szakaszban alig esett gól. A hajrában furcsa mód a Volgograd elfáradt, minden helyzetét elhibázta, míg az ETO jobban összpontosított, és a sérüléséből felépült, ezúttal visszatért Vértennek, valamint Bradeanunak, illetve jól teljesítő védelmének köszönhetően megérdemelten nyert.

Az idegenbeli sikerrel a magyar bajnok életben tartotta a reményt, hogy bekerüljön a legjobb nyolc közé.

a csoport másik összecsapásán
Kometal Szkopje (macedón) - Aalborg (dán) 29-26 (16-12)

az állás:
1. Szkopje 5 pont (117-105)
2. Aalborg 5 (124-117)
3. Győr 4
4. Volgograd 2

A Győr legközelebb, február 11-én 16:15 órakor azt a Szkopjét fogadja, amely a nyitókörben 32-22-re nyert ellene.

a B csoportban
Dunaferr - Slagelse (dán) 23-27 (9-15)
Knjaz Milos (szerb-montenegrói) - Lada Toljatti (orosz) 27-25 (14-16)

az állás:
1. Slagelse 6 pont
2. Toljatti 4 (113-108)
3. Dunaferr 4 (105-105)
4. Knjaz Milos 2

A dunaújvárosiak február 12-én Toljattiban vendégszerepelnek.

Az A csoportban:
Elda Prestigio (spanyol) - Krim Ljubljana (szlovén) 17-25 (9-12)
Viborg (dán) - Larvik (norvég) 30-27 (15-17)

Az állás:
1. Viborg 6 pont (122-111)
2. Ljubljana 6 (111-100)
3. Larvik 4
4. Elda Prestigio 0

A C csoportban:
Byasen Trondheim (norvég) - Astroc Sagunto (spanyol) 27-17 (19-9)
Buducnost Podgorica (szerb-montenegrói) - Hypo Niederösterreich (osztrák) 21-20 (10-6)