A MiZo Pécs vereséget szenvedett a litván Vilnius vendégeként a nőikosárlabda-Euroliga két győzelemig tartó negyeddöntőjének második mérkőzésén, így a párharc szerdán, Pécsen ér véget. A másik magyar érdekelt, az MKB-Euroleasing Sopron már búcsúzott, Natalia Hejkova tanítványai hazai pályán 74-69-re kaptak ki a francia Valenciennes-től, így 2-0-ra elvesztették a párharcot.

nőikosárlabda-Euroliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés
Vilnius (litván)-MiZo Pécs 79-70 (21-23, 16-12, 20-18, 22-17)
Vilnius, 1800 néző
v.: Ohrimenko (orosz), Kokainis (lett)
pontszerzők: Douglas 21/9, Streimikyte 15, Baranauskaite 14/6, Valuzyte 14, Valentiene 5/3, Kublina 4, Derevjanik 2, Bimbaite 2, Sulciute 2, illetve Johnson 16/3, Béres 13, Iványi 13/9, Fegyverneky 10, Vajda 6/3, Bujdosó 4, Dapo 3, Geisha 3, Branzova 2

Az időnyerés érdekében különgéppel érkezett pécsiek 79-66-os győzelemmel szereztek vezetést a párharc keddi első mérkőzésén, és az otthoni remek hajrát "átmentve" kezdték meg 4-0-lal a második felvonást. A mindössze 3 légióst foglalkoztató Vilnius azonban kihasználta a kihagyott vendéghelyzeteket, és az Euroliga utóbbi két idényének legjobb dobója, az amerikai Douglas révén csakhamar fordított. Mindkét gárda kiválóan védekezett, a magyarok balszerencséjére Branzovából nagyon "felkészültek" a litvánok.

Az Iványi triplájával megnyert nyitónegyed után Vajda pillanatai következtek: a hosszú sérülés után visszatért - és kedden 16 pontig jutó - válogatott kiválóság találataival hat pontra meglépett a Rátgéber-együttes (24-30). Dapo nemsokára 4 személyi hibával a kispadra kényszerült, a sok lepattanót szerző litvánok pedig egy 7-0-ás sorozattal ismét felzárkóztak. A félidőben 37-35 volt az állás.

Fordulás után Valuzyte és a 196 centis létére a hármasvonalon túlról is nagyszerűen célzó Baranauskaite jóvoltából 7 pontra nőtt a hátrány, amelyből a 30. percre 4 megmaradt (57-53).

Az utolsó játékrészben több mint 2 percre "befagytak" a gyűrűk, ezt követően Douglas magányosan szórta a kosarakat, mivel a 34 éves élő legenda, Streimikyte - aki aranyérmet nyert az 1997-es budapesti Európa-bajnokságon - gyenge napot fogott ki.

Baranyai részről rengeteg kihagyott ziccer jelezte a nagy iramot és tétet, közben a túloldalon szinte minden támadás eredményesen zárult, amit az egész pályás letámadás sem tudott meggátolni. Másfél perccel a vége előtt 12 pontra elhúzott a rivális, és innen már nem volt visszaút.

Az 1-1-re álló párharc utolsó találkozójára ismét Pécsett kerül sor szerdán, így a magyar bajnok saját közönsége előtt harcolhatja ki sorozatban harmadik Final Fourját.