A címvédő Atomerőmű nagyszerű hajrájának köszönhetően 98-96-ra nyert az Albacomp otthonában a férfi kosárlabda NB I döntőjének második mérkőzésén, és így már csak egyetlen győzelem választja el a végső sikertől.

döntő, 2. mérkőzés:
Albacomp - Atomerőmű SE 96-98 (25-17, 22-22, 26-27, 23-32)
Székesfehérvár, 1500 néző
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-0 az Atomerőmű javára.

Nagyszerűen kezdett az első találkozón sima vereséget szenvedő székesfehérvári gárda, elhúzott, és előnyét a második negyedben növelte. A szünet előtt feljavult a címvédő játéka, és kicsit szorosabb lett az állás.

A folytatásban tovább "pörgött" a paksi gárda, és még a harmadik szakaszban fordított. Ezt követően felváltva vezettek a csapatok, de a kis szünet előtti hajrát jobban bírta a hazai sereg.

Csakhogy a záró negyedben pillanatok alatt egyenlített, majd fordított az Atomerőmű, izgalmassá téve így a végjátékot. A végén még egyszer sikerült egyenlítenie a fehérváriaknak, ám a címvédő a kritikus pillanatokban nem hibázott.

A következő mérkőzést kedden 18 órakor Pakson rendezik.

a 3. helyért, 1. mérkőzés:
Lami-Véd-Körmend - PVSK-Pécs EXPO 87-61 (21-18, 20-17, 21-13, 25-13) (videoösszefoglaló)
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Körmend javára.
A következő mérkőzést szerdán 18 órakor játsszák Pécsett.