A szlovének után a horvátok jelentették az újabb délszláv próbát a magyar férfi vízilabda-válogatott számára a belgrádi Európa-bajnokságon, ám ők sem tudtak kifogni Kemény Dénes legénységén, amely 5 góllal diadalmaskodott a szombat esti összecsapáson.

B csoport, 2. forduló:
Magyarország - Horvátország 16-11 (4-3, 3-4, 5-1, 4-3)
a magyar góldobók:
Kiss G., Kásás 4-4, Biros 3, Varga Dániel 2, Hosnyánszky, Madaras, Varga Dénes 1-1

A margitszigeti úszó Eb keretében játszott július végi, bemutató mérkőzés döntetlenje után az augusztusi, szombathelyi barátságos találkozón nyolcgólos KO-val hagyott kellemetlen emlékképet magáról a magyar válogatott, s bár hasonló mértékű diadalt illúzió lett volna remélni a belgrádi Eb-csoportmeccsen, a győzelmet okkal várták a piros-fehér-zöld színekért szurkolók.

Mindenesetre horvát gól vezette be az összecsapást a Tasmajdan uszodában, ahol aztán a csapatkapitány Kásás Tamás ötméteresből adott megfelelő választ, de Kiss Gergely, Varga Dániel és Hosnyánszky Norbert is kellett ahhoz, hogy a mesterhármassal indító Boskovicsot kellőképpen sikerüljön ellensúlyozni a nyitónegyedben.

A második nyolc perc Kiss sikeres büntetőjével startolt, majd ismét a kétszeres olimpiai bajnok következett: "Belgrád-külsőről" küldte rá a labdát, amely a kapufáról került a hálóba (6-3). Szépségdíjas mozzanat volt, ezután viszont a horvátok pillanatai jöttek, akik háromszor is mattolták Szécsi Zoltánt a kapuban, így kiegyenlítettek (6-6), majd Kásás bombagóljára is feleltek (7-7).

Kásás a harmadik játékrész legelején gyors viszontválaszt adott: megúszás után pazar löketet eresztett meg a bal felső sarokba. Aztán ugyanő harcolt ki ötméterest, Biros Péter pedig kíméletlen ítélet-végrehajtónak bizonyult (9-7). A nap ravasz gólja viszont alighanem Vargáé volt, aki odanézés nélkül lőtt, s lepte meg a horvát kapust alaposan, majd Kiss állt bele a lövőkísérletbe, s bizonyult negyedszer is eredményesnek (11-7). A nap legszebb találata azonban még csak ezután következett: szinte minden magyar benne volt az akcióban, kézről kézre járt a labda, míg nem befejezőemberként a magára maradt Biros döntötte lelkileg romokba a horvátokat (12-7).

Akiknek innen már érdemi esélyük nem maradt, még a felzárkózásra is alig, bár hogy nem adták fel, az a zárónegyed kezdetén kiderült (12-9). Hogy az éledező ellen-remények lehorgadjanak, azért Kásás tett ekkor a legtöbbet: ő büntetett szó szerint is (13-9). Madaras Norbert (14-9), majd az újonc Varga Dénes szintén meglőtte a maga gólját (15-10), s a végén a Biros-tripla is megszületett (16-10). Meglehet, az utolsó találat a horvátoké volt, ők is tudták: ez csattanónak aligha tekinthető.

A magyar együttes vasárnap 18:45-től az eddig egy-egy győzelemmel és vereséggel álló Olaszország ellen folytatja szereplését.