A nőikosárlabda-Euroliga 3. fordulójában a MiZo Pécs hazai pályán kiütéses győzelmet aratott a cseh Praha felett, amely mindössze 15 pontot dobott a második félidőben.

Eredmény, 3. forduló, B csoport:
MiZo Pécs-Praha (cseh) 76-50 (12-20, 20-15, 21-8, 23-7)
pontszerzők:
Johnson 19, Dapo 16, Bujdosó 13, Béres 12, Iványi 8, Vajda 4, Whittle 2, Krivacevic 2, illetve Volnaja 15, Burse 10, Le Dréan 9, Daley 8, Pavlickova 6, Lichnerova 2

Az előző szezonban a Pécstől kétszer is kikapó csehek immár a Valenciennes-ből elcsábított, Európa-bajnok francia Le Dréannel álltak fel, és a 8. percben - egy 13-0-ás roham révén - 18-10-re elhúztak.

A második negyedben Dapo vezetésével beleerősített a magyar bajnok, és egy 11-0-ás sorozattal ledolgozta hátrányát, majd a játékrész közepétől a szenzációsan dobó Johnson vette vállaira a csapatot. A Diósgyőrben is megfordult Burse-nek köszönhetően végül mégis a vendégek örülhettek a nagyszünetben (32-35).

Az exszolnoki Volnaja remeklése miatt a 25. percig kellett várni az újabb hazai előnyre (40-38), ezután fej fej mellett haladt a két alakulat. Egy újabb, 11-0-ás széria azonban már eldönteni látszott a találkozót, 30 perc elteltével ugyanis már 53-43-at mutatott az eredményjelző.

Forrás: MTI

Az utolsó felvonásban szemlátomást összeroppant az 5 percen keresztül gólképtelen prágai gárda, a Rátgéber-együttes pedig - főként Bujdosó révén - látványos kosarakkal biztosította be győzelmét. A hajrában bemutatkozott a fiatal Krivacevic, Fürtös és Raksányi is

A 2/1-es mérlegnél tartó MiZo jövő szerdán az orosz Szamarához látogat.