Az orosz Jekatyerinburg hazai pályán legyőzte a sokáig vezető MKB-Euroleasing Sopront, s ezzel kiegyenlített a nőikosárlabda-Euroliga két sikerig tartó nyolcaddöntőjében. A másik magyar érdekeltségű összecsapáson a Pécs a Lauber Dezső Sportcsarnokban az utolsó negyedben 23 pontot verve ellenfelére legyőzte a címvédő Brnót, így kiharcolta a mindent eldöntő meccs lehetőségét.

Euroliga, nyolcaddöntő, 2. mérkőzés:
Jekatyerinburg (orosz) - MKB-Euroleasing Sopron 71-69 (15-20, 18-25, 22-7, 16-17)
pontszerzők:
Batkovic 18/6, Whalen 14, Ford 13, Barnes 8, Szitnyak 5/3, Kuzina 4, Karpova 4, Zakaljuzsnaja 3, Sauret 2, illetve Cserny 13, Németh 12/9, Matovic 11, Branzova 10, Honti 10, Károlyi 6/6, Gorbunova 5/3, Horváth 2

Az első felvonást 86-76-ra nyerő soproniak edzője, Székely Norbert már a keddi diadal után fogadkozott, hogy nyerni mennek a távoli Jekatyerinburgba, s a csapat ennek megfelelően kezdett: az 5. percben Németh és a kapitány Cserny remek dobóteljesítményének köszönhetően 8-12-t mutatott a tábla.

A szűkös előny a második negyedben is kitartott, sőt, annak derekán már 8 pontra nőtt (25-33). A hazaiaknál főként a háromszoros WNBA All Star-válogatott Ford - a teljes Euroliga-mezőny 2. legjobb lepattanózója - villogott, ám az első félidőt lezáró, Németh és Gorbunova nevéhez fűződő újabb vendégtriplák révén a nagyszünetben 33-45 volt az állás. A szenzációs 20 perc során az 5 hármast elsüllyesztő magyarok összesítésben 50 százalékosan céloztak a mezőnyből, míg a 2004-es bajnok rivális csak 40 százalékot tudott felmutatni úgy, hogy egyetlen "trojkát" sem dobott.

Térfélcsere után tovább nőtt a különbség, noha Milan Veverka, az uráliak cseh mestere négy légiós pályára küldésével ostromolta a soproni falat. Aztán beindult az ausztrál óriás, a kedden 19 pontot szóró Batkovic, aki csakhamar 4 pontra csökkentette a Jekatyerinburg hátrányát. Egy 8-0-ás orosz roham révén az ellenfél 52-51-nél átvette a vezetést, 14-13 óta először.

Az 55-52-ről induló utolsó negyedben - noha 59-58-nál valamint 70-69-nél még feléledt a remény - már a lendületben lévő házigazdák akarata érvényesült, ráadásul Gorbunova a 34. percben kipontozódott. Az orosz elitalakulatban Ford női meccseken ritka dupla-duplát (két statisztikai mutatóban is kétszámjegyű teljesítményt) ért el 13 ponttal és 15 lepattanóval.

Az 1-1-re álló párharc harmadik, utolsó felvonására szerdán kerül sor Sopronban. A magyar együttes számára jó ómen lehet, hogy tavaly sikerrel túllépett a Jekatyerinburgon a nyolcaddöntőben.