A Szolnok már 2-0-ra vezet a férfikosárlabda-bajnokság három sikerig tartó döntőjében, miután megnyerte a második mérkőzést Körmenden.

Eredmény, férfikosárlabda-bajnokság, döntő, 2. mérkőzés:
Lami-Véd-Körmend - Szolnoki Olaj KK 60-65 (22-13, 11-20, 10-15, 17-17)
pontszerzők:
Mujanovic 22/9, Vavra 18/3, Kutasi 10/6, Ferencz 5/3, Trummer 3/3, Fodor G. 2, illetve Kelley 16/9, Hollins 15/6, Sabaliauskas 12/12, Frana 8, Jurkunas 7, Molnár 4, Cziczás 3/3

A döntő szombati nyitányán vendégként 62-59-re alulmaradt Körmend - amelyből változatlanul hiányzott sérülés miatt a válogatott Fodor Márton, valamint az amerikai Chauncey Leslie és Marqus Ledoux - rögtön egyértelművé tette, hogy feltett szándéka 1-1-re alakítani az állást, egyben visszavágni a Magyar Kupa áprilisi döntőjében elszenvedett 80-67-es verésért. A vasiaknál a három napja 25 pontot szóró Vavra már a nyitónegyedben 10 pontnál járt.

Az elpackázott első játékrészt követően azonban magukra találtak az alapszakasz-győztes Tisza-partiak, és - mivel a házigazdák 7 perc alatt mindössze 4 pontot hoztak össze - a litván Sabaliauskas, továbbá az amerikai Kelley révén átvették a vezetést. A félidőben Mujanovic tripláinak köszönhetően 33-33 volt az állás.

A nagyszünet után ismét elhűlt a vér a hazai hívekben: a Körmend hat percen át nem talált a gyűrűbe, ezalatt az ellenfél egy 10-0-ás rohammal ismét meglépett. Innen a harmadik felvonás végéig (43-48) még Mujanovic elképesztő alakításaival is csak 5 pontra tudtak visszakapaszkodni a vasiak.

Az utolsó negyedben Hollins is feljavult, így a vendégek magabiztosan őrizték előnyüket, és sikerükkel már 2-0-ra vezetnek a párharcban.