A San Antonio Spurs nyerte meg az NBA négy sikerig tartó döntőjének első mérkőzését, miután magabiztosan verte a vendég Cleveland Cavalierst.

Eredmény, 1. mérkőzés:
San Antonio Spurs - Cleveland Cavaliers 85-76 (20-15, 20-20, 24-14, 21-27)
pontszerzők:
Parker 27, Duncan 24, Ginóbili 16/9, Bowen 6/6, Elson 5, Horry 3/3, Vaughn 2, Finley 2, illetve Gibson 16, James 14/6, Gooden 14, Pavlovic 13, Varejao 10, Marshall 5/3, Ilgauskas 2, Hughes 2

A várt tempóban és eredménnyel kezdődött meg a 2006/2007-es finálé: a favorit San Antonio ászai, Parker, Duncan és Ginóbili rendre sikeresen fejezték be a kőkemény védekezésből induló akciókat, a túloldalon viszont "James király" egyelőre hallgatott.

A második negyed kiegyenlített játékot hozott, a Cavs részéről Gooden rengeteget vállalt magára, így a vendégek ekkor még ellensúlyozni tudták a texasiak lehengerlő stílusát. A félidőben 40-35 volt az állás.

Térfélcsere után eldőlt a találkozó, mivel a 36 éves Bowen tökéletesen kikapcsolta Jamest - a 22 éves szupersztár csak a 26. percben szerezte meg első mezőnykosarát -, közben Parker és Duncan tovább ontotta a pontokat.

A következő kisszünetben már 62-49-et mutatott az eredményjelző, ami előrevetítette a végkifejletet: a meglepően alárendelt szerepet játszó Clevelandnek esélye sem nyílt a felzárkózásra, a negyedik bajnoki címére hajtó Spurs részéről pedig Ginóbili triplái adták meg a kegyelemdöfést.

A második összecsapásra magyar idő szerint hétfőn hajnalban kerül sor, ugyancsak San Antonióban.