A Carolinától elszenvedett 7-1-es vereség után a New York Islandersen töltötte ki dühét a Toronto az NHL-ben, a Maple Leafs 8-1-re gázolta el a Szigetlakókat, és Mats Sundin két klubrekordot is átírt. A svéd center a harmadik harmadban a kapu előtt akarta keresztbe passzolni a korongot, ami megpattant egy New York-i védőn, és végül a kapuban kötött ki, amivel Sundin 390. gólját és 917. pontját szerezte meg torontói színekben, ezzel mindkét kategóriában megelőzte az eddigi rekordert, a Hírességek Csarnokába beválasztott Darryl Sittlert.

Sundint már a harmadik hazai gólnál, Tomas Kaberle találatánál ünnepelte a publikum, de akkor ő maga ismerte el a bíróknak, hogy nem ért hozzá a koronghoz akció közben, így tévesen adták neki a gólpasszt. Akkor nagy felzúdulás fogadta a döntést, de aztán a gólnál már mind a 19 319 néző pirosra tapsolhatta a tenyerét, és felállva ünnepelte a csékát.

Az előszezonnal együtt tizenkét mérkőzésen keresztül veretlen volt az Ottawa, de a Carolina megfosztotta makulátlan mérlegétől a kanadai gárdát. A Hurricanes kezd emlékeztetni arra a brigádra, amely 2006-ban elhódította a Stanley-kupát, aggresszívan letámadják az ellenfelet, sokat ütköznek, és ráerőltetik akaratukat a másik csapatra.

És persze lövik a gólokat, Eric Cole most kettőt vállalt, Chad Larose pedig három asszisztot osztott ki. A kapuban Cam Ward 27 lövést hárított, így még az is belefért, hogy Dany Heatley meglőtte a szokásos gólját, és hogy a hat meccsen tíz asszisztott kiosztó (de gólt még nem ütő) Jason Spezza ezúttal is két társát hozza kihagyhatatlan helyzetbe.

Két kapus is hibátlan teljesítményt nyújtott a játéknapon, a buffalói Ryan Millernek ehhez 20 védésre volt szüksége a pocsékul rajtoló Atlanta ellen, míg Tomas Vokounnak 29-re a New Jersey ellen, amivel idénybeli első győzelméhez segítette a Floridát. Vokoun előző csapata, a Nashville nem volt ilyen sikeres, a Ragadozókat 6-3-ra legyőzte a Phoenix, amely majdnem öt év után tudott ismét nyerni Tennesse állam fővárosában.

eredmények:
Buffalo Sabres - Atlanta Thrashers 6-0 (3-0, 2-0, 1-0)
Kotalik (3:00, emberelőnyből), Connolly (11:01, ee.), B. Campbell (12:07, ee.), Pominville (32:31, emberhátrányból), D. Roy (39:57), Paille (59:33)

Florida Panthers - New Jersey Devils 3-0 (1-0, 2-0, 0-0)
gól: Olesz (14:48), O. Jokinen (33:05, kettős ee.), Horton (39:27)

Ottawa Senators - Carolina Hurricanes 3-5 (0-1, 1-2, 2-2)
Heatley (24:19), Fisher (56:16), Corvo (58:11), illetve Cole (17:33, ee.; 46:35), Matt Cullen (21:10), Brind'Amour (26:23), E. Staal (59:01, üres kapus)

Toronto Maple Leafs - New York Islanders 8-1 (2-1, 3-0, 3-0)
gól: Antropov (2:51, ee.), I. White (7:49), T. Kaberle (27:15), Stajan (37:33, eh.), Steen (39:21), Wozniewski (42:28), Sundin (49:54), Gamache (53:22, ee.), illetve Fedotyenko (13:43, ee.)

Nashville Predators - Phoenix Coyotes 3-6 (0-1, 1-2, 2-3)
gól: Bonk (29:41, ee.; 45:00), Fiddler (57:33, ee.), illetve Morris (14:18, ee.), Sjoström (26:55, ee.; 56:47, eh.), Reinprecht (38:12), Hanzal (41:02), Vrbata (59:52, ü. k.)