A MiZo Pécs 2010 hősiesen helytállva alulmaradt a vendég Dinamo Moszkvával szemben a női kosárlabda Euroliga hatodik fordulójában.

Eredmény, D csoport:
MiZo Pécs 2010 - Dinamo Moszkva (orosz) 86-92 (28-20, 19-24, 18-17, 21-31)
legjobb dobók: Iványi 25/12, Podrug 16, Fegyverneky 12, Vajda 11, Coelho 9, illetve Jekabsone 28/15, Augustus 26, Kublina 16/9.

A 3/2-es mutatóval csoportmásodik baranyaiak az első Euroliga-fordulóban 77-48-as kudarccal távoztak az elmúlt Európa Kupa-idényt veretlenül megnyerő orosz elitklubtól, melynek lett légiósa, a Rátgéber-csapatnak 28 pontot szóró Anete Jekabsone harmadik a sorozat mesterlövészeinek listáján.

A balti kiválóság a mecsekaljai találkozón is igazolta hírnevét, az 5. percben már öt pontnál járt, ám a hazaiak részéről Podrug és főként a kapitány Iványi még rajta is túltett. A 24 csapatos mezőnyben a második legtöbb lepattanót szedő vendégek éltek magassági fölényükkel, amelyet a házigazdák kiváló védekezéssel és precíz külső dobásokkal ellensúlyoztak a 48 (!) pontot hozó nyitónegyedben.

A 11. percben már 10 ponttal megléptek a Fegyverneky vezette kedvencek (30-20), ami a belelendülő Jekabsone révén hamarosan négyre olvadt. A túloldalon az amerikai Augustus is elkapta a fonalat, Kublina center létére triplát dobott, ám a fantasztikus formában játszó Iványi újabb hármasa megnyugtatta a kedélyeket. A félidőben 47-44 volt az állás.

Térfélcsere után a gyors indításokra építő - és a fiatal hazaiak ellenállását egyre inkább felőrlő - Dinamo előbb egy pontra felzárkózott, majd a vezetést is átvette (54-57). Ekkor ismét dobbant a "pécsi szív", és a harmadik negyed végén a 17 éves Krivacevic találatával újra a Rátgéber-alakulat jutott előnyhöz (65-61).

A zárófelvonásban Augustus megszerezte 24. pontját, az oroszok ellenállhatatlanul támadtak, aminek következtében hamarosan már 71-80-at mutatott a nagyóra. Innen - bár a remeklő Iványinak köszönhetően 82-85-nél még megcsillant a remény - már nem volt visszaút a "rövid kispadjuk" miatt elfáradt baranyaiak számára, akik vereségükkel 3/3-ra rontották mérlegüket. A 3/3-ra javító moszkvaiaknál a Jekabsone-Augustus duó összesen 54 pontot dobott.

A Pécs egy hét múlva Vilniusban játssza idei utolsó Euroliga-mérkőzését.

Rátgéber László vezetőedző: "Ismét kellett volna még három játékos a sikerhez. Nincs kire haragudni, Sarok Nikolett például délelőtt még iskolában volt, így azt kell mondanom, hogy összességében remekül helytálltunk. A mostani helyzetünk ismeretében el kell viselni, hogy mindent megteszünk, mégis kikapunk.