A Pick Szeged 35-30-ra kikapott a szlovén Celje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének nyitófordulójában.

Eredmény, férfi BL, középdöntő, 1. forduló, 4. csoport:
Celje (szlovén) - Pick Szeged 35-30 (18-14)
Celje, 5500 néző
v.: Lemme, Ullrich (németek)
RK Celje Pivovarna Lasko: Skof, Rezar (kapusok) - Gregorc, Gajic 6, Matesic, Spiler 3, Trivundza 4, Kozlina 2, Furlan, Gorensek 2, Stojanovic 2, Terzic 4, Koksarov 8/2, Kos 4
Pick Szeged: Puljezevic, Marjanac (kapusok) - Herbert, Simon, Bendó 3, Djurkovic, Vadkerti 3, Osmajic 6, Andjelkovic 3, Krivokapic 5/3, Ghionea 6, Petrea 1, Bajusz, Zvizej 1

A Celje korábban a Veszprémet legyőzte hazai pályán, többek között így jutott tovább a BL középdöntőjébe, ugyanakkor a Szeged még egyszer sem botlott. Mivel ebből a szakaszból csak a csoportgyőztesek mennek tovább, minden pontnak óriási jelentősége van.

A hazai kapus, Skof védéseivel indult a meccs, a vendégek csak a 4. percben találtak be először. A szlovén együttes 5-1-re elhúzott, majd amikor gyorsított a Szeged, felzárkózott 5-3-ra. Csakhogy a rivális is felpörögött, és remekül használta ki emberelőnyeit. Negyedóra elteltével, 10-4-nél időt kért a Tisza-parti gárda.

Állandósult a korán megszerzett jelentős előny, csak éppen a remek védekezésükről híres szegedieknek ezúttal csődöt mondott a hátsó alakzatuk.

A második félidőt agresszíven kezdte a magyar bajnok, és csökkentette hátrányát (21-18). A folytatásban felváltva estek a gólok, majd negyedórával a vége előtt 27-25 lett az állás. A hazaiak támadásban újítottak, és ezzel visszaállították a korábbi előnyüket, és már nem volt mód fordítani.

A Szegednek ez volt az első veresége a BL-ben. A csoport másik találkozóján a dán Gudme félidei ötgólos hátrányát ledolgozva, bravúros győzelmet aratott a Nagy László csapata, a spanyol Barcelona ellen.

A kvartett másik mérkőzésén:
GOG Gudme (dán) - FC Barcelona (spanyol) 35-33 (14-19)

A Szeged a következő fordulóban, jövő vasárnap a Gudmét fogadja. A csoportból csak az első helyezett jut tovább az elődöntőbe.