A címvédő Pick Szeged döntetlent játszott ősi riválisával, a vendég MKB Veszprémmel a férfikézilabda-liga szerdai csúcsrangadóján. A találkozó végén Marko Vujin és Puljezevics Nenad is piros lapot kapott.

Az 1-8. helyért:
Pick Szeged - MKB Veszprém 28-28 (15-18)
Szeged, 3000 néző
v.: Dobrovits, Tájok
Pick Szeged: PULJEZEVIC - GHIONEA 7 (3), KRIVOKAPIC 8 (3), Stamate 3, ANDJELKOVIC 4, Bajusz 2, Vadkerti, Csere: Marjanac (kapus), Herbert, Djurkovic, Oszmaic, Zvizej, Petrea 3, Sutka 1
MKB-Veszprém: PERICS - GULYÁS 6, Cosma 3, ILYÉS 3, Lapcsevic, Iváncsik G. 4 (1), Eklemovic 2, Csere: Tatai (kapus), VUJIN 6 (1), Sesum 3, Perez, Iváncsik T., Gál, Pásztor 1
hetesek: 7/6, illetve 3/2
kiállítások: 14, illetve 18 perc
Az eredmény alakulása: 4. p.: 2-3. 9. p.: 5-5. 13. p.: 8-7. 21. p.: 11-12. 24. p.: 13-12. 28. p.: 14-16. 34. p.: 16-20. 40. p.: 20-22. 45. p.: 23-24. 51. p.: 25-26. 56. p.: 27-27

A rangadónak az volt a tétje, hogy a vendégek százszázalékos mutatóval zárják-e az alapszakaszt és a rájátszást, vagy a címvédőnek sikerül-e "üzenni" arra az esetre, ha történetesen bejön a papírforma, és egymás ellen vívják majd a finálét.

Az biztos volt, hogy a Veszprém végez az élen, lévén még nem hibázott, ugyanakkor a Szeged már botlott Debrecenben, Veszprémben és Dunaújvárosban is. A két gárda a tavalyi finálé óta egyszer mérkőzött, február 13-án, Veszprémben az MKB nyert simán 29-22-re.

Az első húsz percben felváltva vezettek a csapatok, majd a szünet előtti hajrában fokozták az iramot a vendégek, többször emberelőnybe kerültek, és ezeket gólokra váltották.

A folytatásban felzárkózott a Pick, és ismét együtt haladt a két nagy rivális. A hajrában is döntetlen körüli volt az állás. A hajrában Pásztor büntetőt harcolt ki, ám Vujin nemes egyszerűséggel fejbe lőtte Puljezevicset, amiért azonnal pirosat kapott, de a vehemensen elégtételre szomjazó kapust is végleg kiállították.

Ghionea fél perccel a vége előtt előnyt szerzett, ám Pásztor az utolsó pillanatban egyenlített.

Vladan Matics, a Szeged vezetőedzője: - Igazi kézilabdaünnep volt, fantasztikus küzdelmet vívtunk, két európai élcsapat találkozott. Az egyik szemem sír, a másik nevet, hiszen bár kétgólos hátrányból fordítottunk, de nem tudtuk megtartani a mérkőzés végéig az előnyünket.

Mocsai Lajos, a Veszprém szakvezetője- Születésnapomra pontot szereztünk a szegedi katlanban. Jó meccset játszottak a fiúk, óriási fegyvertény, hogy megőriztük a veretlenségünket.

Az elődöntőben a Szeged a Dunaferr-rel, a Veszprém pedig a PLER-rel vagy a DKSE Airport-Debrecennel mérkőzik.