Az Eger hazai környezetben 8-8-as döntetlent ért el az orosz Csehov ellen a férfivízilabda LEN-kupa fináléjának első mérkőzésén.

LEN-kupa, döntő, 1. mérkőzés:
Brendon-UPC-ZF-Eger - Sturm 2002 Csehov (orosz) 8-8 (2-2, 3-3, 2-2, 1-1)
Biros 3, Kiss Cs., Nyéki 2-2, Matajsz 1, illetve Sapic 2, Garbuzov, Csomakidze, Jevsztingejev, Krstonosic, Zsiljajev, Sztratan 1-1

A sorozat fináléjában egyformán első alkalommal szereplő két gárda összecsapását 3600-an szurkolták végig a Bitskey-uszodában. Az első két negyedben csak emberelőnyből és ötméteresből találtak be a csapatok. Az Eger Matajsz Márk szép találatával 7-6-nál vette át a vezetést először és egyetlen alkalommal.

Csomakidze, majd a gólgyáros Sapic találatával azonban 8-7-re fordítottak az oroszok, másfél perccel a lefújás előtt pedig Biros Péter egyenlített. A végjátékban már nem született újabb gól.

Az orosz és szerb válogatottakkal felálló Csehov végig keményen és jól védekezett, az egriek pedig ezúttal nem nyújtottak kiemelkedő teljesítményt. A visszavágót április 9-én rendezik Csehovban.