Társoldalunk:

Eb-selejtező előtt a nőiröplabda-válogatott

2008.04.24. 11:21

Ludvig Zsolt, a magyar nőiröplabda-válogatott szövetségi kapitánya kihirdette az A és a B válogatott keretét. Az A válogatott május 23-25. között Finnország, Szlovákia és Spanyolország társaságában részt vesz a hagyományos szombathelyi Savaria-kupán, aztán Európa-bajnoki selejtezőtornára utazik a fehéroroszországi Mogiljevbe, majd a franciaországi Nancyba, ahol a házigazdákon kívül az osztrákokkal is megmérkőzik.

Az A válogatott kerete:
Feladók: Bognár Krisztina (Panioniosz, görög), Kötél Zsanett (Vasas), Meléndez-Pál Beatrix (Ageco CV Marienda, spanyol)
Ütők: Dégi Barbara (Vasas), Héjjas Valéria (Istres Sports VB), Horváth Dóra (Riso Scotti Pavia), Kapuvári Melinda (Vasas), Katona Brigitta (Nyíregyháza), Merkószki Tünde (Nyíregyháza), Németh Zsuzsanna (BSE), Pethő Anita (USSP Albi VB)
Centerek: Filipovics Anita (Brunelli Volley Nocera Umbra, olasz), Kovács Eszter (BSE), Kovács Tímea (BSE), Nagyné Mátrai Veronika (Vasas), Tormási Orsolya (Vasas)
Liberók: Kötél Dóra (Gödöllő), Vatai Gabriella (Vasas)

A B válogatott kerete:
Centerek: Filipovics Anita (Brunelli Volley Nocera Umbra, olasz), Héger Nóra (Vasas) Kovács Tímea (BSE), Szajkó Tímea (Miskolc), Széles Petra (Gödöllő)
Ütők: Horváth Dóra (Riso Scotti Pavia, olasz), Merkószki Tünde (Nyíregyháza), Németh Zsuzsanna (BSE), Soós Nikolett (Vasas), Szívós Mária (Gödöllő), Takács Zsófia (BSE)
Feladók: Kiss Regina (Nyíregyháza), Kötél Zsanett (Vasas), Meléndez-Pál Beatrix (Ageco CV Marienda), Rédei Liána (Jászberényi RK)
Liberó: Kötél Dóra (Gödöllő)

Forrás: [origo]

A Savaria-kupa programja (május 23-25., Szombathely, Bük)
1. forduló (május 23., péntek, Szombathely, Aréna Savaria)
15.30: Spanyolország - Szlovákia
18.00: Magyarország - Finnország (tv. Sport1, élő)

2. forduló (május 24., szombat, Bük, Városi Sportcsarnok)
13.00: Magyarország - Szlovákia (tv: Sport1, élő)
15.00: Finnország - Spanyolország

3. forduló (május 25., vasárnap, Szombathely, Aréna Savaria)
10.30: Szlovákia - Finnország
13.00: Magyarország - Spanyolország (tv: Sport1, élő)

Forrás: [origo]

Az Európa-bajnoki selejtező menetrendje, D-csoport, 1. torna (Mogiljev, Fehéroroszország)
1. forduló (május 30., péntek)
16.00: Magyarország - Franciaország
18.30: Fehéroroszország - Ausztria

2. forduló (május 31., szombat)
16.00: Ausztria - Franciaország
18.30: Fehéroroszország - Magyarország

3. forduló (június 1., vasárnap)
16.00: Magyarország - Ausztria
18.30: Franciaország - Fehéroroszország

2. torna (Nancy, Franciaország):
1. forduló (június 6., péntek)
18.00: Fehéroroszország - Magyarország
20.30: Franciaország - Ausztria

2. forduló (június 7., szombat)
18.00: Ausztria - Fehéroroszország
20.30: Magyarország - Franciaország

3. forduló (június 8., vasárnap)
18.00: Ausztria - Magyarország
20.30: Franciaország - Fehéroroszország

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK