Bajnok lett - története során 16. alkalommal - az MKB Veszprém, miután a Budapest Bank férfikézilabda-liga döntőjének utolsó, ötödik mérkőzésén 34-24-re nyert a vendég, címvédő Pick Szeged ellen.

Döntő, 5. mérkőzés:
Forrás: [origo] MKB Veszprém - Pick Szeged 34-24 (18-14)
Veszprém, 3000 néző
legjobb dobók: Vujin 10, Iváncsik T. 6, Eklemovic 5, Iváncsik G. 3., illetve Zvizej 12, Andjelkovic 3.
A párharcot 3-2-re a Veszprém nyerte.

A magyar szövetség elnökségének csütörtöki döntése értelmében valamennyi eltiltott és játékjogában felfüggesztett játékos (a szegedi Herbert és a veszprémi Ilyés, illetve a szegedi Andjelkovic) pályára léphetett az utolsó összecsapáson.

A helyi drukkerek piros lapot mutattak fel a bemutatásra érkező vendégeknek, akik aztán piros rózsát is kaptak. A virágok végül a hazai hölgyszurkolóknál kötöttek ki...

Eleinte felváltva estek a gólok, majd Vujin vezérletével lépéselőnybe kerültek a hazaiak. 9-6 után azonban Puljezevics sorozatban háromszor védett, és a címvédő Szeged egyenlített. A Veszprém cserével válaszolt a rohamra, ennek nyomán megint ellépett (15-11). Erre már időt kért Matic mester.

Forrás: MTI

Az Iváncsik fivérek együtt 9 góllal járultak hozzá a pénteki diadalhoz
(még több fotó)

Az addig viszonylag sportszerű légkörben folyó csata egy csapásra megváltozott, amikor a 27. percben Andjelkovic visszafutás közben belekönyökölt Lusnyikov hasába. A szegedi irányító azonnal piros lapot kapott. A szünet előtti hajrát jobban bírta a Veszprém, így őrizte előnyét.

Értékelések

Sok kimaradt helyzettel indult a második félidő. A Szeged kezdett mind jobban leszakadni (20-14), mivel nyolc percig nem talált be, illetve többször kapott kiállítást. A Tisza-partiak cserékkel frissítettek, ám így sem tudtak lépést tartani a hatékonyan támadó és védekező hazaiakkal.

Mindent megmozgattak a vendégek a felzárkózáshoz, de erejükből csak az 5-6 gólos különbség tartására futotta. Negyedórával a vége előtt 24-18 volt az állás. Jellemző adat: a legveszélyesebb szegedi lövőnek tartott Krivokapic csak ekkor lőtte első találatát.

Mozgókép szöveg nélkül

A végjáték már nem hozott izgalmakat, bár a hazai szimpatizánsok ekkor is jól szórakoztak - főleg a kettős emberhátrányban dobott gól és számos Peric-védés miatt. Ez sem volt utolsó szempont, végül az utolsó percben kétszámjegyűvé vált a különbség.

A Veszprém bajnoki címei (16): 1985, 1986, 1992, 1993, 1994, 1995, 1997, 1998, 1999, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2008.

Az egy éve kinevezett Mocsai Lajos vezette gárda idén megnyerte a KEK-et is, ezen kívül ezüstérmes lett - a Szeged mögött - a Magyar Kupában.

A csarnokban ez volt az utolsó mérkőzés, a Veszprém a jövőben egy vadonatúj, hatezer férőhelyes arénában fogadja hazai és külföldi riválisait.