A bajnoki ezüstérmes Pécs főként Vajda Anna 32 pontja révén fölényes győzelmet aratott a vendég Győr felett az UNIQA nőikosárlabda-bajnokságban.

Eredmény:
MiZo Pécs 2010 - Seat Foton Győr 83-62 (21-8, 23-16, 14-16, 25-22)
legjobb dobók:
Vajda 32, Coelho 9, Iványi 8, Raksányi 8, illetve Imbergerova 15, Radunovic 10, Borovickova 9, Keller 9, Fűrész 8

A nyáron alaposan átalakult vendégcsapatot előzetesen az idény lehetséges meglepetései között tartották számon, ám már a szerdai nyitókörben 80-49-re kikapott otthon a címvédő Soprontól. A pécsi túra sem indult fényesebben, mivel a házigazdák Iványi révén már az első negyedben faképnél hagyták a győrieket, akiknél csak Imbergerova és Radunovic volt képes 4-4 pontra. A folytatásban egy harmadik légiós, Borovickova is "felébredt", ám a nagyszünetre így is 20 ponttal megléptek a baranyaiak, akiknél Vajda fantasztikus formába lendült (44-24).

Nagyszünet után időnként közelebb került ugyan Tapodi Péter együttese - amely megnyerte a harmadik felvonást -, ám főként az ekkor már 24 pontnál tartó Vajda révén a Füzy-alakulat magabiztosan tartotta előnyét, nem utolsósorban a 17 éves Raksányinak köszönhetően. A hajrában még a 16 éves Késői is betalált pécsi részről, de ekkorra már csak a különbség volt kérdéses. Az este hőse a 32 ponttal, 10 lepattanóval és 5 gólpasszal záró Vajda Anna volt.