Az MKB Veszprém második mérkőzését is megnyerte a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében: a magyar bajnok ezúttal az ukrán Zaporizzsja otthonában diadalmaskodott.

Eredmény, férfi BL, H csoport, 2. forduló:
Zaporizzsja (ukrán) - MKB Veszprém 25-32 (10-17)

A Veszprém egy hete a német Flensburg-Handewitt skalpját gyűjtötte be, most pedig egy sokkal gyengébb ellenfél következett. A Zaporizzsja a nyitó körben kikapott az izlandi Haukar otthonában. Nem tarthatott a csapattal a válogatott Iváncsik Tamás, akinek a bécsi repülőtéren ellopták az útlevelét.

A hazaiak csak 0-5 után, a 8. percben lőtték első góljukat, és már az első félidőben jelentős volt a magyar bajnok előnye. A folytatásban sem volt ok izgulni, és könnyedén begyűjtötte a kötelező két pontot Mocsai Lajos gárdája.

A Veszprém jövő vasárnap a Haukar vendége lesz.

A másik magyar BL-résztvevő, a szintén jól rajtoló Pick Szeged vasárnap az előző idényben a Veszprém elleni KEK-döntőben elvérző német Rhein-Neckar Löwent fogadja.

Flensburg-Handewitt (német) - Haukar Hafnarfjördur (izlandi) 35-29 (19-14)