Dustin Penner kevesebb, mint hat másodperccel a harmadik harmad vége előtt szerezte azt a gólt, amellyel az Edmonton Oilers 3-2-re legyőzte a Coloradót az NHL legutóbbi játéknapján. Pedig a Colorado sokkal többet lőtt kapura, de a kanadaik pontosabbak voltak, illetve sokat köszönhettek a remekül védő Mathieu Garonnak. Az Oilers 1998 óta nem kapott ki a hazai idénnyitón, a Los Angelesből megszerzett Lubomir Visnovsky pedig duplán ünnepelhetett, mivel pályafutása 500. mérkőzését játszotta a tengerentúlon.

Visnovsky egykori csapatának nincs sok oka az örömre, a Kings hazai pályán kapott ki a San Josétól úgy, hogy két gólját is érvénytelenítették. Brian Boucher így aztán hibátlanul zárt a Cápák ketrece előtt, és hozzá hasonlóan csapata is makulátlanul teljesít, eddig mind a három találkozón győztesen jöhetett le a jégről.

A Los Angeles egyik legendája, Rob Blake ezúttal ellenfélként tért vissza az angyalok városába, ki is fütyülték őt minden megmozdulásánál a drukkerek, bár a hátvéd elmondta, hogy nem volt új neki az érzés, hiszen korábban Colorado-játékosként már átélt hasonlót.

Nem izgulják agyon magukat a Phoenix újoncai, Kyle Turris és Mikkel Bödker is első NHL-gólját szerezte meg az Anaheim ellen, az egyetemi bajnokság előző idényének hőse, Kevin Porter pedig egy assziszttal jelentkezett.

A Coyotes kettőből kettőt nyert, a mostani sikerben a fiatalok mellett nagy szerepe volt a korábban az Aneheimnél is megfordult Ilja Brizgalovnak, aki 35 lövésből harminchármat megfogott, és a duplázó csapatkapitánynak, Shane Doannek.

eredmények:
Anaheim Ducks - Phoenix Coyotes 2-4 (0-1, 1-2, 1-1)
R. Carter (33:56, gólpassz: Perry, Pronger), Parros (56:33, Sutherby, Montador), illetve Bödker (11:40, Reinprecht, Fedoruk), Doan (21:51, Reinprecht, Sauer; 56:20, emberelőnyből, Turris, O. Jokinen), Turris (28:56, Yandle, Porter)
kapusok: Giguere 20 védés/24 lövés, illetve Brizgalov 33/35

Edmonton Oilers - Colorado Avalanche 3-2 (1-0, 0-1, 2-1)
Horcoff (06:59, ee., Hemsky, Grebeskov), Penner (45:57, Moreau, Grebeskov; 59:54, Moreau, Souray), illetve Sakic (31:15, Hannan, Stastny), Hejduk (50:00, büntetőből)
kapusok: Garon 31/33, illetve Budaj 16/19

Los Angeles Kings - San Jose Sharks 0-1 (0-0, 0-1, 0-0)
Kaspar (29:56, Marleau, Ehrhoff)
kapusok: LaBarbara 18/19, illetve Boucher 21/21