Franciaország ellen vereséggel kezdte meg Világkupa-szereplését a magyar nőikézilabda-válogatott. A dániai Aarhusban zajló nyolccsapatos viadal első fordulójában a megfiatalított, legjobbjait nélkülöző együttes úgy kapott ki 29-23-ra, hogy mindössze egyszer vezetett a mérkőzésen.

Eredmény, nőikézilabda-Világkupa, A csoport, 1. forduló:
Magyarország - Franciaország 23-29 (11-12)
Aarhus, 500 néző
v.: Peter Bol, Edward Willem Van Eck (holland)
gól: Szucsánszki 8/4, Vérten 6, Szűcs 2, Hornyák 2, Szabó V. 2, Vincze M. 1, Mayer 1, Bódi 1, illetve Limal 5, Baudouin 5/2, Pineau 4, Dembele 3, Tervel 3, Kanto 3, Tounkara 2, Piejos 2, Spincer 1/1, Ayglon 1
hetes: 4/4, illetve 4/3
kiállítás: 8, illetve 8 perc

A két csapat korábban 39 alkalommal találkozott egymással, ebből 26-szor a magyarok, 12-szer a franciák nyertek, egy találkozó pedig döntetlenül végződött. Legutóbb a tavaly decemberi világbajnokságon meccseltek egymással a felek, az 5-8. helyért Párizsban a hazaiak 32-27-re diadalmaskodtak.

A mérkőzést Herr Orsolya védése vezette be, a nagy kapkodásban Dembele vágta az első gólt. A széleken Kovacsicz és Vérten személyében rutinos játékosok kezdtek, Szucsánszki irányított, Szűcs és Hornyák volt a két átlövő, Szabó Valéria pedig a beállós.

Az első magyar gólt a debütáló Szabó szerezte a 6. percben (1-2), Szűcs egyenílett, Kanto révén ismét a franciáknál volt az előny. Az első 10 perc egy közepes westernfilm és egy atlétikaedzés keveréke volt: sok futás, számos lövés pontos célzás nélkül.

A tanácstalan támadójáték miatt többször szereztek labdát a franciák, Dembele újabb találatával 5-3-ra nőtt az előny. Az látszott a magyarok játékán, hogy közös edzés és összeszokottság nélkül kellett Dániába utazniuk. Ennek ellenére akadtak szép mozzanatok, a 14. percebn Vérten villámgyorsan szerzett két góljával ismét iksz lett az eredmény (7-7).

Négy percre megmerevedett az állás, a gólcsendet Baudouin törte meg, Hornyák azonnal válaszolt rá (8-8). A 20. percben 9-8-as francia vezetésnél Imre Vilmos időt kért, s felhívta a figyelmet a támadásokra. Szélsőziccerekre kell játszani, a beállóst pattintva megjátszani - jött az ukáz, Szucsánszki egyenlített is. Sőt, a 23. percben Mayer Szabina találatával végre megvolt az előny is (10-9).

Az utolsó öt percet Vérten és Kovacsicz helyzetei vezették be, a győri szélső a lécre ejtett, a kipattanót a Viborgban légióskodó társ a bal kapufa mellé bombázta. Aztán Szucsánszki lövését védte bravúrral Leynaud, a másik oldalon Limal nem hibázott (11-12).

A félidő utolsó percének elején Mayer kétperces kisbüntetést kapott, Olivier Krumbholz szövetségi kapitány pedig időt kért - az eredmény azonban nem változott.

A második félidőt az emberhátrányban lévő magyar együttes kezdte, Szucsánszki óriási bombával egyenlített (12-12), erre válaszul Limal kétszer, majd Tounkara is szétbombázta Herr kapujának hálóját (12-15). Imre Vilmos cserélt, Szucsánszkit Temes váltotta irányítóban, ám a lejtmenetet ez sem állította meg, Dembele révén 16-12-re nőtt az előny.

Limalt nem tudta tartani a védőfal, a sérült Mariama Signaté helyére utolsó pillanatban bekerülü besanconi átlövő kiválóan játszott. Temes kiállítása csak másodpercekig okozott gondot, Limal is gyorsan beszerezte a két perces kisbüntetést. Az 5-5 elleni felállás (majd a félperces emberelőny) jobban feküdt, Szucsánszki büntetőből, Vérten a szélről, Hornyáűk átlövésből volt eredményes (16-17).

Herr Orsolya kirúgta Spincer hetesét, Szabó Valéria pedig beejtette az egyenlítő gólt (17-17). A beállós gyorsan le is ült pihenni (mivel kiállították), Pineau három góllal pedig ismét a franciákat juttatta előnyhöz (17-20). Kovacsicz helyére Bódi állt be - egy gól egy kapufa lett a kétperces mérlege -, az újabb emberhátrány pedig tanácstalanná tette az amúgy sem rutinos magyar csapatot.

A visszarendeződés során elkövetett szarvashibákat az ellenfél gyors kontrákkal bosszulta meg, Baudouin és Kanto révén az utolsó 10 percre 23-20-as előnnyel fordult Franciaország. Tervel négyre növelte az előnyt, Imre Vilmos nem várt tovább, kikérte idejét.

Pineau kiállítása új esélyt hozott, ám Bódi ziccerben kétszer is hasba lőtte Leynaud kapust, a másik oldalon Kanto, majd Piejos viszont nem rontott (20-26). Összeomlott a védelem, a hatásos magyar fegyvert, a lerohanást ellenünk használták fel kiválóan, Dembele a balszélről már hétre növelte az előnyt (20-27).

Az 57. percben Pineau kapott kétpercet, Szucsánszki bevágta soros büntetőjét, Piejos pedig a jobb felsőbe lőtt (22-28). Szucsánszki és Baudouin büntetőbárbaja zárta a mérkőzést, a franciák 29-23-ra nyertek, az Imre-csapat legközelebb szerdán 14 órakor Oroszországgal mérkőzik meg.