Már csak a Debrecen százszázalékos a nőikézilabda NB I 2008/09-es idényében, miután hatalmas csatában nyert a címvédő vendég Győr ellen.

Az ETO ezt megelőzően 2007. május 27-én szenvedett vereséget a magyar bajnokságban, akkor a Népligetben az FTC ellen. Az akkori vereség egyébként a bajnoki címébe került a Győrnek, amely az előző idényt százszázalékos mutatóval zárta. A DVSC utoljára 2006. április 26-án tudta legyőzni riválisát.

eredmény, 8. forduló:
DVSC-Aquaticum - Győri Audi ETO KC 24-22 (13-13)

Jól kezdett a hazai csapat, a 6. percben már 4-1-re vezetett. Később feljavult a címvédő védekezése, és feljött 4-3-ra. Állandósult a hajdúságiak 1-2 gólos vezetése, majd újabb győri hibák után a 18. percben 9-5 lett az állás. Ekkor időt kértek a vendégek, majd ismételten felzárkóztak, amire a rivális is időkéréssel válaszolt. A szünet előtt emberelőnybe került az ETO, és sikerült egyenlítenie.

Kapufákkal indult a második félidő, majd rövid időre a vezetést is átvette a Győr. Fej fej mellett haladt a két csapat, felváltva estek a gólok. Az utolsó tíz perc 19-18-as DVSC-előnyről kezdődött, majd létszámfölényben nőtt a különbség. Az 53. percben, 21-18-nál Konkoly Csaba, a vendégek edzője időt kért, és gyorsan egyenlő lett, csakhogy reklamálásért kiállították a trénert, és az emberelőnyben ismét vezetést szereztek a hazaiak, akik aztán időt kértek.

Az utolsó másodpercekben egy újabb DVSC-gól esett, így a gárda átvette a vezetést a tabella élén.