A MiZo Pécs 2010 vereséget szenvedett a lengyel Kraków vendégeként a nőikosárlabda-Euroliga nyolcadik fordulójában.

A csoport:
Kraków (lengyel) - MiZo Pécs 2010 57-48 (14-10, 8-14, 21-13, 14-11)
a magyar csapat legjobb dobói:
Vajda 21, Coelho 10, Mazzante 7

A lengyel gárda Füzy Ákos csapatához hasonlóan 4/3-as mérlegnél tartott a mérkőzés előtt, ráadásul októberben 66-65-re győzött a Lauber Dezső Sportcsarnokban.

A "bosszúra éhes" mecsekaljaiak csak a 3. percben találtak be először Krakkóban, méghozzá az év játékosává választott Vajda Anna révén, aki 18,7-es pontátlaggal harmadik az Euroliga mesterlövészeinek rangsorában.

A gólszegény folytatásban remekül tartották magukat a lelkes szurkolóiktól támogatott magyarok, olyannyira, hogy Mészáros Kornélia triplájával a 15. percben átvették a vezetést (16-17). A második negyedben bemutatott 12-0-ás pécsi roham ellenére - a hazaiak 8 perc alatt csak 2 pontot hoztak össze - a félidőben 22-24 volt az állás.

A második félidő viszont egy 7-0-s hazai szériával kezdődött, ám - noha a kapitány, Iványi Dalma bokafájdalmai miatt haloványabb volt - a baranyaiak ismét felzárkóztak. Mivel a vendégeknél a klasszisát ezúttal is hozó Vajdán, továbbá Kelly Mazzantén és Graziane Coelhón kívül alig dobott valaki kosarat, az utolsó negyed 43-37-ről indult.

Ebben a lengyelek rutinosan tartották a különbséget, így a bizonytalanul célzó Pécs 4/4-re rontotta a mutatóját. A MiZo jövő csütörtökön az orosz Orenburgot fogadja.