A MiZo Pécs 2010 88-70-re nyert az orosz Orenburg ellen a nőikosárlabda-Euroliga 9. fordulójában, és az utolsó kör eredményeitől függetlenül bejutott a nyolcaddöntőbe.

Eredmények, A csoport, 9. forduló:
MiZo Pécs 2010 - Orenburg (orosz) 88-70 (23-17, 31-18, 16-16, 18-19)
legjobb magyar dobók:
Vajda 26, Mazzante 21, Coelho 12

Remekül kezdett a Pécs, 6-0-lal indított, négy és fél perc elteltével pedig már tíz fölött volt a különbség (15-4). A negyed közepén időt kértek a vendégek, rendezték soraikat és a folytatásban tízen belül maradtak. Az utolsó másfél percben mindkét csapat kapkodott, pontatlanul játszott, egyetlen kosár sem született (23-17).

A második tíz perc megint pécsi hengerrel indult, és a két perc alatt elért 8-0-nak köszönhetően ismét elhúztak (31-17). Két gyors orosz tripla következett, a pécsiek azonban látványos akciókkal, egyéni betörésekkel fokozatosan növelték a különbséget (42-25).

Időkérés után zónázni kezdett az Orenburg, de ez sem zavarta meg a vendéglátókat, akik már 20 ponttal vezettek (49-29). Félidőben megnyugtató előnnyel vezetett a Pécs (54-35).

A harmadik játékrészt az oroszok kezdték jobban, de fokozatosan belelendültek a baranyaiak is, és három perc elteltével már 21 pont volt az előnyük (61-40). A harmadik tíz percet döntetlenre hozták a vendégek, de a magyar vezetés nem forgott veszélyben (70-51).

A záró negyedben csak az volt a kérdés, hogy sikerül-e 20 ponton belül maradniuk az oroszoknak. Miután a pécsiek már inkább a látványosságra, sem mint az eredményességre törekedtek, végül 18 pont lett a különbség a két együttes között.