A Los Angeles Lakers véget vetett a Boston Celtics fennállása legfényesebb diadalszériájának: azzal, hogy a kaliforniaiak hazai pályán 92-83-ra nyertek az NBA legutóbbi játéknapján, lezárult a bajnoki címvédő 19 meccses győzelmi sorozata.

A karácsonyi összecsapás a két gárda első randevúja volt az óta, hogy a "Kelták" - a hatodik mérkőzést nyerve - 4-2 arányban felülkerekedtek a Lakersen a júniusi NBA-döntőben.

A visszavágásra kiéhezett hazaiaknál Kobe Bryant 27 pontot dobott, Pau Gasol pedig 20 pontjából hetet az utolsó három percre tartogatott. Kevesebb mint négy perccel a vége előtt még a Celtics vezetett 81-79-re, de a hajrában a hazaiak egy 13-2-es szériát produkálva eldöntötték a meccset.

A Lakers elszántságát jól mutatják Sasa Vujacic szavai: "Régóta vártunk erre a lehetőségre, és a legfontosabb, hogy nyertünk. A tavalyi szezonban ők lettek a bajnokok, az idei azonban a mi évünk lesz, le akarjuk lökni őket a trónról."

A Los Angeles-iek edzője, Phil Jackson pályafutása 1000. győzelmét ünnepelte a kispadon, ezzel a hatodik tréner lett, aki elérte a mérföldkövet, de neki sikerült a leggyorsabban eljutnia az ezres álomhatárhoz.

A Cleveland továbbra is a liga egyetlen csapata, amely odahaza még nem kapott ki, de a Cavs számára erősen rezgett a léc a Washington ellen, ám az utolsó pillanatokban LeBron James megrázták magukat, és végül legyűrték a fővárosiakat. Nagy izgalmak voltak a Phoenix-San Antonio meccsen is, ahol 4,3 másodperccel a vége előtt még a Suns vezetett, de Richard Mason hármasával a texasiaké volt az utolsó dobás.