A Csíkszeredában elszenvedett súlyos vereséget követően javított a Dunaújváros jégkorongcsapata, amely 6-4-re nyert idegenben a Steaua Bucuresti ellen a MOL Liga vasárnapi játéknapján. A magyar csapat az utolsó pillanatokban, üres kapus helyzetben szerezte hatodik találatát.

Eredmények:
Steaua Bucuresti - Dunaújvárosi Acélbikák.Docler 4-6 (0-2, 1-0, 3-4)
Krechak (25:46), Lupascu (40:57, 53:39), Severson (54:41), illetve Vychodil (15:45, 59:59), Misal (18:35, 43:25), Azari (48:55), Peterdi (49:58)

A pénteken az Újpest ellen győztes bukarestiek a HC Csíkszereda által rommá vert Acélbikákat fogadták a MOL Liga vasárnapi fordulójában.

Az Újvárosiakban nem nagyon maradt benne a két nappal korábbi "mészárlás", hiszen az első harmad végére kétgólos előnyt szereztek. A Steaua innen még egyenlíteni tudott, sőt az utolsó játékrészben 2-5-ről is visszakapaszkodott 4-5-re a román csapat, ennél többre azonban nem futotta, az utolsó pillanatban pedig Vychodil egy üres kapus góllal bebiztosította a vendéggyőzelmet.

Ez egyben azt is jelentette, hogy a Dab.Docler továbbra is versenyben van a rájátszást jelentő negyedik helyért, s még az is elképzelhető, hogy a zöld asztalnál tovább gyarapítja pontjai számát. A pénteki, 12-3-as HC-győzelmet hozó találkozón ugyanis a vendéglátók több légióst neveztek keretükbe, mint amennyit a szabály megenged, így várhatóan megóvja a mérkőzést a Dab, ami akár azt is jelentheti, hogy törlik a pályán elért eredményt, s az Acélbikáknak ítélik a három pontot.

HC Csíkszereda - Újpest 5-1 (2-0, 2-0, 1-1)
Péter (04:32), Goga (18:18), Virág (23:17), Petres (34:11), Páll (44:51), Berta (49:47)

Alba Volán II - Gyergyószentmiklós 0-6 (0-2, 0-2, 0-2)
Kiricsenko (04:40, 37:13), Franc (09:41, 29:54), Nagy (49:19), Borsos (51:13)

Miskolci Jegesmedvék - Ferencváros 1-0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0) - büntetőkkel
Nyberg (65:00)

A Mikolci Jegesmedvék csapata büntetőkkel verte a Ferencvárost, ezzel elkerült az utolsó helyről. A mérkőzés az elmaradt találatok ellenére korántsem volt unalmas, sőt, sok helyzet adódott, de a miskolciak kapusa, Duschek Dávid és a ferencvárosi hálóőr, Sájevics András szenzációsan védett.

Olyannyira ritka eredmény született, hogy a szövetség statisztikával foglalkozó munkatársai nem is emlékeznek rá, mikor zárult 60, illetve a ráadással együtt 65 perc gól nélkül a magyar bajnokságban.