Fantasztikus mérkőzésen 35-34-re nyert a Budapest Bank-FTC nőikézilabda-csapata a bajnok Győri Audi ETO ellen, ezzel megőrizte hibátlan otthoni mérlegét.

Eredmény, női bajnokság, 16. forduló:
Budapest Bank-FTC - Győri Audi ETO 35-34 (16-14)
Kőbányai út, 1200 néző
v.: Oláh, Bonifert
Ferencváros: Gridnyeva - Berta 2, Németh 3, Szucsánszki 8/3, Szamoránsky P. 6, Zácsik 15/1, Kenyeres. Csere: Szidorova (kapus), Szamoránsky A.
Győr: Pálinger - Mravíkova 2, Hornyák, Görbicz 6/2, Spiridon , Tomori 13, Vérten 7. Csere: Herr A. 3/2, Kovacsics 1, Rotis-Nagy
hetesek: 5/4, illetve 6/4
kiállítások: 6, illetve 12 perc

Azok után, hogy a Népligetben már a Debrecent is legyőzte a Ferencváros nőikézilabda-csapata, a hazai szurkolók teljes joggal gondolhatták, a bajnoki címvédő Győrt ellen is lehet keresnivalója Elek Gábor tanítványainak.

A csapat lendületesen kezdte a mérkőzést, pillanatok alatt háromgólos előnyre tett szert, s bár 10-10-nél még utolérte ellenfelét az ETO, a félidő 16-14-es hazai előnnyel zárult.

Konkoly Csaba nem véletlenül kért frissességet és figyelmet játékosaitól, a kipattanókat sorra a hazaiak halászták el, ráadásul 5-5 gólt a két legveszélyesebb ember, Szucsánszki és Zácsik szerzett.

Forrás: MTI

A második játékrészben folytatódott a Fradi-fiesta, a zöldek többször is vezettek hat góllal, Zácsik tarthatatlannak bizonyult, meg sem állt 15 találatig. Görbicz Anita halványan játszott, így Tomori hiába lőtt 13 gólt, ez sem segített a Győrön.

Az utolsó tíz percnek még háromgólos előnnyel fordult a Fradi, Elek Gábor szakvezető időt kért, s azt kérte a csapattól, ha fárad is, mozgósítson minden tartalékot.

Úgy tűnt, a végére feltámad az ETO, ám hiába sikerült 34-34-re egyenlíteni, hét másodperccel a lefújás előtt Szucsánszki bombagóllal eldöntötte a két pont sorsát.