A Győri Audi ETO KC 28-26-ra kikapott a román Oltchim Valcea otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 3. fordulójában, szombaton.

Eredmény, női BL, középdöntő, II. csoport, 3. forduló:
Oltchim Valcea (román) - Győri Audi ETO KC 28-26 (16-14)
Valcea, 2500 néző
v.: Nikolic, Stojkovic (szerb)
gól: Lecusanu 7/3, Ardean-Elisei 5/2, Manea 4, Pidpalova 4, Maier 3, Meirosu 3, Luca 2, illetve Görbicz 10/5, Vérten 5, Tomori 3, Mravíková 3, Spiridon 2, Kovacsics 1, Herr A. 1, Rotis-Nagy 1
hetesek: 7/5, illetve 6/5
kiállítások: 6, illetve 2 perc

A Győr az első két mérkőzését megnyerte és egy újabb idegenbeli sikerrel hatalmas lépést tett volna az elődöntőbe kerülés felé. Idegesen kezdtek a csapatok, az első gólra négy percet kellett várni.

A Győr nem ijedt meg, és a 4-3-ra, majd 5-4-re vezetett is, ám ezt követően az agresszívebb védekezésre kapcsoló Valcea sorozatban négyszer volt eredményes. Konkoly Csaba időt kért, és gyorsan sikerült is egyenlíteni. A szünetig hol két góllal vezettek a Szűcs Gabriellával és Borbás Ritával felálló hazaiak, hol pedig felzárkózott az ETO.

A pihenőt követően jobban kezdett a román gárda, és biztosan őrizte 3-4 gólos előnyét. Pontatlanok voltak a győri támadások, azonban a hazaiak sem pörögtek. Az utolsó tíz percben egymás után háromszor lopott labdát a Győr, és gyorsan fordított kétgólos hátrányból.

Azonnal időt kért a román edző, és 40 másodperc múlva már a hazaiak vezettek. Dinu fontos pillanatban védett ziccert, és ez a magyar bajnok első idegenbeli vereségét jelentette a BL-szezonban.

A Győr jövő szombaton a montenegrói Buducnost Podgorica otthonában lép fel.

Az állás:
1. Valcea 4 pont/3 mérkőzés (86-79)
2. Győr 4/3 (92-86)
3. Podgorica (montenegrói) 2/2 (50-53)
4. Ljubljana (szlovén) 0/2

A Krim Ljubljana (szlovén)-Buducnost Podgorica (montenegrói) mérkőzést vasárnap 17.45-kor rendezik.