A magyar férfivízilabda-válogatott rossz játékkal csak döntetlenre végzett a németekkel a római vizes világbajnokságon szerda este, második csoportmérkőzésén, így a befejező körben dől csak el, hányadik helyen végez négyesében. Győzelem esetén csoportelsőként már most a negyeddöntőbe masírozott volna.

Vízilabda, A csoport, 2. forduló:
Magyarország - Németország 7-7 (2-3, 1-0, 2-1, 2-3)
góldobók: Hosnyánszky 3, Varga Dániel, Kis Gábor, Madaras, Biros 1-1

A magyar együttesre a csoportban legerősebbnek ítélt riválisa várt a szerdai programban, de hogy ténylegesen ennyire nehéz meccs lesz, azt még a németek se nagyon gondolhatták.

Nyitány gyanánt az első támadás még kihasználatlan maradt, utána azonban Varga Dániel leválás után, majd emberelőnyben egy remekül megjátszott akció méltó lezárásaképpen Kis Gábor centerből volt eredményes (2-0).

Ezt követően teljesen váratlanul megtorpant Kemény Dénes alakulata, sorra elpuskázta lehetőségeit, miközben a hagyományosan szívós németek ezúttal is hatalmas elánnal küzdöttek, s nemcsak hogy kiegyenlítettek, de az első játékrészben átvették a vezetést is (2-3).

A magyar együttes hosszú perceken át képtelen volt bevenni az ellenfél kapuját - Alexander Tchigir 40 évesen is nagyszerűen védett. A jég csak a második negyed elején tört meg, amikor is egy tetszetős támadás végén Hosnyánszky Norbert volt jókor és jó helyen (3-3). A görcsösség azonban nem múlt el, kísérletek egész sora zárult gól nélkül, így a nagyszünetre nem kis meglepetésre egyenlő állásnál vonultak el a csapatok.

Mintha átok telepedett volna a magyar válogatottra, a folytatásban sikerült sokáig semmi. A kezekre rakódott béklyóból Madaras Norbert szabadult elsőként, aki a harmadik negyed közepén hatalmas bombát küldött a bal felső sarokba (4-3). A kínkeservesen megszerzett vezetést a csapatkapitány, Biros Péter tette aztán biztosabbá, a háromszoros olimpiai bajnok megúszás végén volt eredményes (5-3). A nyugalom azonban nem szállhatta meg a Kemény-csapatot, mivel a németek egy emberelőnyös helyzetből közelebb zárkóztak (5-4).

Magyar részről a döcögős játék jellemezte a negyedik negyedet is, szerencsére egyéni villanás azért újfent akadt: Hosnyánszky távolról elemi erővel lőtte ki a jobb felső sarkot (6-4). Persze erre is volt válasz a túloldalról (6-5), s hogy az idegborzolás folytatódjék, arról a csapat Biros mellett másik háromszoros olimpiai aranyérmese, Kiss Gergely tett: tőle egészen szokatlan módon tudniillik ötméterest rontott, a kapufára vágva a labdát.

És ahogy az ilyenkor lenni szokott, a játékrész közepén az ellenfél egyenlített (6-6). A gárda egyetlen szerda esti húzóembereként Hosnyánszky harmadszor is betalált (7-6), csakhogy 39 másodperccel a vége előtt egyenlítettek a németek, akik a legvégén még a győzelmet is megszerezhették volna, de a dudaszó előtti lövés a magyar kapu mellé szállt.

A magyar válogatott a kikínlódott döntetlen után utolsó csoportmeccsét pénteken (13.30) játssza azzal a Dél-Afrikával, amelyet a németek tíz góllal (14-4) győztek le. A németek a magyaroktól 15-6-ra kikapó kanadaiakkal találkoznak a zárókörben - aztán következhet a számolgatás.

Ami biztos: a csoportelső egyből a legjobb nyolc közé kerül, a második helyezett viszont a negyeddöntőért még játszani kényszerül, méghozzá a B csoport harmadikjával, gyaníthatóan Kína csapatával.

"Őszintén szólva, engem is meglepett a játék, hogy lelkileg nagyon törékenyek voltunk. Naggyá tettük a német kapust, nem is emlékszem mikor lőttünk utoljára csak hét gólt. Bosszantó, hogy egy ilyen rutinos erőkből is álló csapat elvesztette az önbizalmát, gyámoltalanok voltunk a helyzetkihasználásban" - nyilatkozta Kemény Dénes szövetségi kapitány a válogatott honlapján.

A csoport másik meccsén:
Kanada - Dél-afrikai Köztársaság 12-1 (2-1, 4-0, 1-0, 5-0)

Az állás: 1. Németország 3 pont (21-11), 2. Magyarország 3 (22-13), 3. Kanada 2, 4. Dél-afrikai Köztársaság 0

B csoport:
Kína - Brazília 9-5 (1-0, 2-3, 3-0, 3-2)
Horvátország - Montenegró 11-5 (4-2, 2-2, 5-0, 0-1)

Az állás: 1. Horvátország 4 pont, 2. Montenegró 2 (19-15), 3. Kína 2 (13-19), 4. Brazília 0

C csoport:
Spanyolország - Ausztrália 13-10 (3-2, 3-2, 5-2, 2-4)
Szerbia - Kazahsztán 20-3 (4-1, 7-1, 3-1, 6-0)

Az állás: 1. Spanyolország 4 pont, 2. Szerbia 2 (29-14), 3. Ausztrália 2 (24-20), 4. Kazahsztán 0

D csoport:
Románia - Olaszország 6-5 (1-2, 2-1, 1-2, 2-0)
Egyesült Államok - Macedónia 13-6 (3-0, 5-2, 3-2, 2-2)

Az állás: 1. Egyesült Államok 4 pont (22-14), 2. Románia 4 (12-9), 3. Olaszország 0 (13-15), 4. Macedónia 0 (10-19)