Társoldalunk:

Ötgólos győzelem csoportelsőséget érne Görbiczéknek

2010.01.15. 10:04

Amennyiben a Győr vasárnap legalább öt góllal legyőzi a vendég román Valceát, csoportelsőként jut a középdöntőbe, azaz a legjobb nyolc közé a női kézilabda Bajnokok Ligájában.

A román együttes már továbbjutott, számára az a kérdés, hogy első vagy második lesz. A spanyol Itxako kiesett, ám ha szombaton hazai környezetben legyőzi az orosz Zvenyigorodot, akkor a Győr már biztos középdöntős.

Viszont ha a Zvenyigorod győz Spanyolországban, abban az esetben az előző idényben finalista magyar bajnoknak vasárnap nyernie kell a továbbjutáshoz.

Mivel a rangsorolásnál az egymás elleni eredmény számít, ezért a Győr ötgólos sikerrel csoportja élen végezhet, hiszen Romániában 26-22-re kapott ki. Az ETO a szerdai bajnokin pihentette ászait, Görbiczet és Pálingert, velük együtt a BL-ben viszont el akarja csípni az első helyet és a vele járó kedvezőbb középdöntős sorsolást. A kvartettekből az első két helyezett jut tovább, a harmadikok átkerülnek a KEK nyolcaddöntőjébe.

A középdöntő sorsolását január 19-én tartják. A két középdöntős csoportba két-két csoportelső és -második kerül.

A csoportok állása az utolsó forduló előtt, s a zárókör programja:
A csoport:
1. (és már továbbjutott) Viborg (dán) 7 pont
2. Leipzig (német) 5
3. Byasen (norvég) 4 (131-132)
4. Podravka Koprivnica (horvát) 4 (146-156)

szombat:
Viborg - Koprivnica 16.15

vasárnap:
Leipzig - Byasen 15.45

B csoport:
1. (és már továbbjutott) Krim Ljubljana (szlovén) 10 pont
2. Hypo NÖ 4
3. Metz (francia) 3
4. Aalborg (dán) 2
Megjegyzés: a Hypo NÖ-től 1 pont levonva

péntek:
Metz - Aalborg 19 ó
Hypo NÖ - Ljubljana 20.20

C csoport:
1. (és már továbbjutott) Oltchim Valcea (román) 8 pont
2. Győri Audi ETO KC 6
3. Zvenyigorod (orosz) 5
4. Itxako (spanyol) 1

szombat:
Itxako - Zvenyigorod 19 ó

vasárnap:
Győr - Valcea 17.15

D csoport:
1. (és már továbbjutott) Larvik (norvég) 8 pont
2. Dinamo Volgograd (orosz) 5
3. FC Köbenhavn (dán) 4
4. Buducnost Podgorica (montenegrói) 3

szombat:
Volgograd - Larvik 12 ó
Podgorica - FCK 18 ó

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK