A Vasas Budapest Stars nyerte a magyar-román közös jégkorong-bajnokságot, a Mol Ligát, miután a vasárnapi, dunaújvárosi döntőben 3-1-re legyőzte az Újpestet.

Mol Liga, döntő:
Vasas Budapest Stars - Újpest 3-1 (1-1, 2-0, 0-0)
Gröschl (3.), Sándor (21.), Virág (27.), illetve Dubek (2.)

a 3. helyért:
Dunaújvárosi Acélbikák.Docler - SC Csíkszereda (romániai) 4-3 (1-2, 0-1, 2-0, 1-0) - hosszabbítás után

A két csapat döntőbe kerülése kisebb meglepetés volt, hiszen a Vasas - amely az utolsó, negyedik helyen jutott be a Final Fourba - az alapszakaszt fölényesen nyerő házigazda Dunaújvárost, az Újpest pedig a másodikként záró SC Csíkszeredát verte a szombati elődöntőben.

A finálé gyors gólváltással indult, Dubek találatára 1 perc 4 másodperc múlva Gröschl válaszolt. A Stars főleg a védekezéssel és az ellentámadások felépítésével törődött, miközben a mezőnyfölényben játszó Újpest a folytatásban nem tudott túljárni Rajna kapus eszén.

A második harmad gyors Vasas-góllal kezdődött, majd egy látványos akció után Sándor növelte a különbséget. Hiába hajtott a rivális, a Stars-védelem jól zárt, és az egész meccset kihúzta egyetlen kapott góllal.

A harmadik helyet a házigazda Dunaújváros szerezte meg, amely hosszabbítás után nyert az SC Csíkszereda ellen.