A Pécs hazai pályán megvédte címét a nőikosárlabda Magyar Kupában, miután a vasárnapi döntőben az utolsó pillanatban szerzett találattal legyőzte a Sopront.

Eredmény, döntő:
MiZo Pécs 2010 - MKB Euroleasing-Sopron 72-70 (21-12, 12-20, 12-16, 27-22)
legjobb dobók:
Ohlde 16, Vajda 14, Quigley 12, Fegyverneky 10, illetve Eördögh 15, Toliver 14, Holt 13

Egy évvel ezelőtt a soproni végjátékban 61-57-re nyertek a baranyaiak - megszerezve fennállásuk tizedik kupaaranyát -, ezúttal viszont Székely Norbert alapszakaszgyőztes tanítványai mellett szólt, hogy két hete 75-60-ra győztek a pécsi bajnokin. A szombati MK-elődöntőben a házigazdák 90-67-re intézték el a ZTE-t, míg a Sopron 79-71-re verte a Szegedet.

A finálé a várakozásoknak megfelelően óriási iramban és hangulatban indult, a baranyaiak 4-5-ről egy 6-0-s rohammal ragadták magukhoz a kezdeményezést. A 6. percben harcképtelenné vált a hazaiak amerikai légiósa, Kelly Mazzante, aki egy ütközést követően lebicegett a pályáról. A sok kihagyott büntető ellenére a második negyedben is maradt a pécsi fölény, míg a nemrég szerződtetett Kristi Toliver irányításával a vendégek mínusz 9-ről kiegyenlítettek (32-32). A félidőben 33-32 volt az állás.

Nagyszünet után a kapitány, Iványi Dalma révén ismét meglépett a címvédő, ám Székely Norbert együttese - 22 perc elteltével - átvette a vezetést (43-42), sőt, hat ponttal elhúzott. A zárófelvonásnak 48-45-ös soproni előnyről vágtak neki a csapatok, de nemsokára újra a Füzy-alakulat örülhetett.

A kupadöntőhöz illően hallatlan izgalmak következtek, egyik fél sem tudott két pontnál messzebb kerülni riválisától. Allie Quigley hármasával új lendületet vett a Pécs, ráadásul a túloldalon Horti Dóra öt személyivel végleg kiállt, az utolsó perc 68-65-ről indult. A hajrában Eördögh Edit egy triplával kiegyenlített (70-70), csakhogy a slusszpoén Vajda Annáé lett, aki másfél másodperccel a vége előtt közelről megszerezte a győztes kosarat.

A Pécs ezzel tavalyi, soproni sikere után megvédte címét, és fennállása során 11-edszer hódította el a Magyar Kupát.

Forrás: MTI

A kupagyőztesek tánca

Füzy Ákos, a Pécs vezetőedzője: "Tavaly a soproni oroszlánbarlangban nyertünk, de a címvédés is nagyon értékes, ráadásul ma vesztett helyzetből fordítottunk. Sokszor leírták már ezt a csapatot, és engem is, de most megint megmutattuk, hogy helyén van a szívünk."

Székely Norbert, a Sopron vezetőedzője: "Két jó csapat remek kupadöntőt vívott, ilyenkor lehet vesztesnek is lenni. Apróságok döntöttek, az utolsó másodpercekben a videobíró jól működött. Ezzel együtt úgy érzem, rossz felé halad a kosárlabda, de ezt nem indokolnám meg."

* * *

A címvédő Atomerőmű simán, 32 ponttal nyert a szombathelyi Falco vendégeként a férfikosárlabda NB I vasárnapi mérkőzésén.