Nagy-britanniai vereséggel folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezőben a férfikosárlabda-válogatott, miután kedden 66-64-re kikapott Birminghamben. A női együttes ugyancsak két ponttal veszített, méghozzá Macedóniában.

Férfiak, Eb-selejtező, 5. forduló, B csoport:
Nagy-Britannia - Magyarország 66-64 (19-11, 18-11, 21-25, 8-17)
Legjobb dobók:
Reinking 17, Mensah-Bonsu 15, Deng 14, illetve Lóránt 17, Horváth 14, Fodor 10

Mészáros Lajos alaposan megfiatalított-átalakított együttese - amely négy forduló után 1/3-as mérlegnél tartott - ötödik mérkőzésén a veretlenül éllovas britekhez látogatott, és rögtön hátrányba került. A Reinking irányította hazaiak csakhamar tíz ponttal elhúztak, majd a félidőben már 37-22-re vezettek.

Nagyszünet után Mészáros Lajos tanítványai Lóránt révén öt pontra felzárkóztak, majd Horváth és Fodor találatainak köszönhetően a 37. percben 63-61-et mutatott az eredményjelző. Sőt, az utolsó percben a fantasztikus hajrát bemutató vendégek kiegyenlítettek (64-64), ám végül két büntetővel a britek bizonyultak jobbnak.

Az 1/4-es mérlegnél tartó magyarok pénteken a macedónokat fogadják Szolnokon.

A magyarok további programja:
augusztus 20.: Magyarország - Macedónia, Szolnok 19 ó
augusztus 23.: Bosznia-Hercegovina - Magyarország
augusztus 26.: Magyarország - Ukrajna, Szombathely 19 ó

Két ponttal kaptak ki a nők is

Eb-selejtező, 5. forduló, C csoport:
Montenegró-Magyarország 75-73 (19-14, 19-29, 21-11, 16-19)
Dubljevic 21, Perovanovic 18, Baletic 13, Bjelica 13, illetve Fegyverneky 32, Horti 11, Vida 10

A három forduló után 1/3-as mérleggel álló magyarok ötödik mérkőzésükön a veretlen montenegróiakhoz látogattak, s a találkozó első negyede a házigazdák elképzelései szerint alakult, akik Dubljevic vezetésével nyerték a nyitónegyedet. A folytatásban megrázta magát Székely Norbert együttese, és a félidőig 17 pontot szóró Fegyverneky révén fordított. Nagyszünetben 38-43 volt az állás.

Térfélcsere után eleinte maradt a magyar előny, ám a 26. percben már ismét a hazaiak vezettek. Az utolsó szakaszban a vendégek ledolgozták hátrányukat, ám a hajrá végül - néhány vitatott bírói ítéletet követően - a montenegróiaknak sikerült jobban. A találkozó hőse a 32 pontot szóró Fegyverneky Zsófia lett.