A Debrecen 32-27-re kikapott a vendég spanyol Itxako Navarrától a női kézilabda Bajnokok Ligája harmadik fordulójában, így a magyar csapat nehéz helyzetbe került a továbbjutást illetően.

Női BL, 3. forduló, B csoport:
DVSC-Korvex - Itxako Navarra (spanyol) 27-32 (15-19)
DVSC:
Kiss É., Triffa (kapusok), Bogdanovics 4, Bognár B. 2 (2), Bulath 4, Csáki 1, Dakos, Hornyák D., Juhász 3, Karalyos, Kazai a, Slakta, Sopronyi 9 (2), Szabó V. 2, Varsányi.
Itxako: Alizar, Navarro Gimenez (kapusok), Aguilar Diaz, Alonso 1, Barno, Barbosa 9, Fernandez 4, Kurbanova, Martin 5, Pena 2, Pinedo 2, Soit 4 (3), Tervel, Turej 5.
kiállítás: 6, illetve 14 perc
hétméteres:
5/3, illetve 5/3

Ezúttal nem a Főnix, hanem a mellette fekvő Hódos Csarnokban fogadta aktuális ellenfelét az ötvenszázalékos mérleggel rendelkező DVSC.

Eleinte felváltva estek a gólok, majd emberelőnyben 6-3-ra elhúzott a hazai együttes. Bogdanovics és Juhász kiállítása alatt viszont sorban lőtte a gólokat a Navarra, és fordított. A 0-6-os rossz sorozatot Bulath szakította meg, így negyedóra elteltével 9-7-re vezetett az Itxako.

Mivel nem sikerült a felzárkózás, ezért a 19. percben, 8-11-nél Köstner Vilmos időt kért, és több mozgást kért mind támadásban, mind pedig a védekezésben. A kapuba Triffa állt be Kiss helyére. Változatlanul sok hibával játszott a Debrecen, így a szünetig tovább nőtt a hátrány.

Jól kezdte a második félidőt a magyar csapat, Sopronyi góljaival feljött 21-19-re. Amint azonban külön őrzőt kapott, elmaradtak a találatok, és a 40. percben megint megnyugtató előnyre tett szert a spanyol alakulat (19-24). A hullámvölgy tovább tartott, a támadások az agresszív védőfalon elakadtak, így a 47. percben, 28-21-es hátrányban Köstner próbálta újrarendezni a sorokat. Több poszton cserélt a tréner, ettől ugyan jobb lett a játék, ám a rutinos spanyolok így is tudták őrizni vezetésüket.

A közönségen nem múlott semmi, fantasztikus volt a hangulat a kedvezőtlen eredmény ellenére. Beindult a nagy hajrá, sorozatban négyszer talált be a DVSC. Öt perccel a vége előtt már csak 27-29 volt az állás, ám a nagy rohanásban be-becsúsztak hibák is, így nem sikerült a bravúr. A végén még Sopronyi is büntetőt rontott.

A csoport utolsó helyére visszacsúszó Debrecen a következő fordulóban, november 7-én a HC Leipziget fogadja, a két csapat lipcsei összecsapásán a németek simán nyertek 31-25-re.

D csoport:
Zvezda Zvenyigorod (orosz) - Podravka Koprivnica (horvát) 29-26 (11-14)

Krim Ljubljana (szlovén) - Győri Audi ETO KC 30-34

Az állás:
1. Ljubljana 4 pont (102-96)
2. Győr 4 (89-86)
3. Zvenyigorod 4 (92-91)
4. Koprivnica 0

A csoportokból az első két helyezett jut a középdöntőbe, míg a harmadikok átkerülnek a KEK nyolcaddöntőjébe.