Társoldalunk:

A nőikézi-Eb menetrendje

2010.12.07. 7:22

December 7-19. között Norvégia és Dánia ad otthont a tizedik nőikézilabda Európa-bajnokságnak.

Az Eb csoportbeosztása:

A csoport (Aalborg, Dánia) B csoport (Aarhus, Dánia) C csoport (Larvik, Norvégia) D csoport (Lillehammer, Norvégia):
Spanyolország Montenegró Németország Norvégia
Dánia Horvátország Ukrajna Magyarország
Románia Oroszország Svédország Franciaország
Szerbia Izland Hollandia Szlovénia


A csoportmérkőzések:
December 7., kedd:
Németország - Svédország 25-27 (14-12)
Románia - Spanyolország 30-26 (15-10
Oroszország - Montenegró 22-24 (15-10)
Magyarország - Szlovénia 28-19 (16-10)
Hollandia - Ukrajna 25-13 (13-8)
Horvátország - Izland 35-25 (19-12)
Norvégia - Franciaország 33-22
Dánia - Szerbia 25-20 (14-6)

December 8., szerda:
Magyarország - Franciaország 21-18 (12-7)
Norvégia - Szlovénia 32-26 (19-6)
Németország - Hollandia 30-27 (17-18)
Svédország - Ukrajna 33-25 (18-15)

December 9., csütörtök:
Spanyolország - Szerbia 26-23 (14-9)
Dánia - Románia 25-22 (14-15)
Montenegró - Izland 26-23 (14-10)
Oroszország - Horvátország 30-24 (16-11)

December 10., péntek:
Svédország - Hollandia 25-18 (14-6)
Franciaország - Szlovénia 29-19 (15-9)
Németország - Ukrajna 23-33 (10-15)
Norvégia - Magyarország 34-13 (19-7)

December 11., szombat:
Oroszország - Izland 30-21 (16-9)
Románia - Szerbia 40-28 (20-14)
Horvátország - Montenegró 29-28 (13-12)
Dánia - Spanyolország 22-19 (12-9)

A középdöntő programja
I csoport:
December 13., hétfő:
Románia - Horvátország 31-22 (14-12)
Montenegró - Spanyolország 22-20 (12-12)
Dánia - Oroszország 26-20 (11-10)

December 14., kedd:
Spanyolország - Oroszország 30-22 (16-12)
Románia - Montenegró 23-21 (13-12)
Dánia - Horvátország 31-19 (16-10)

December 16., csütörtök:
Horvátország - Spanyolország 23-22 (11-10)
Oroszország - Románia 35-20 (19-10)
Montenegró - Dánia 30-29 (14-18)

A végeredmény:
1. Dánia 8 pont
2. Románia 6
3. Montenegró 6
4. Oroszország 4
5. Horvátország 4
6. Spanyolország 2

II csoport:
December 12., vasárnap:
Hollandia - Franciaország 21-23
Ukrajna - Magyarország 25-26
Svédország - Norvégia 24-19

December 14. kedd:
Norvégia - Ukrajna 32-19 (13-6)
Franciaország - Svédország 22-21 (11-9)
Hollandia - Magyarország 27-19 (15-10)

December 15., szerda:
Ukrajna - Franciaország 19-31 (13-16)
Magyarország - Svédország 19-24 (12-10)
Hollandia - Norvégia 12-36 (9-18)

A végeredmény:
1. Svédország 8 pont 
2. Norvégia 8
3. Franciaország 6
4. Hollandia 4
5. Magyarország 4
6. Ukrajna 0

Helyosztók
December 18., szombat:
11.30: az 5. helyért: Montenegró-Franciaország
14.30: elődöntő: Dánia-Norvégia
17.00: elődöntő: Svédország-Románia

December 19., vasárnap:
14.30: a 3. helyért
17.00: döntő