Utolsó, tét nélküli csoportmérkőzésén Ausztria ellen lépett pályára a magyar férfikézilabda-válogatott a svédországi világbajnokságon és 32-30-as győzelmet aratott. A csapat a pénteki szünnapot követően szombaton a címvédő franciákkal kezdi meg a középdöntőt.

Eredmény, férfikézilabda-vb, B csoport, 5. forduló:
Magyarország - Ausztria 32-30 (13-16)
Jonköping, 1000 néző
v.: Nikolic, Stojkovic (szerb)
gól: Császár 5, Törő 5/1, Mocsai T. 4, Katzirz 3, Ilyés 3, Lékai 3, Iváncsik T. 3, Zubai 2, Nagy K. 1, Gál 1, Gulyás 1, Schuch 1, illetve Szilágyi 7, Bozovic 5, Posch 4, Wilczynski 4, Friede 3, Weber 2/1, Jochum 2, Fölser 1, Abadir 1, Wösz
hetes: 1/1, illetve 1/1
kiállítás: 4, illetve 6 pont

Élő közvetítés

Mocsai Lajos szövetségi kapitány már a továbbjutást eldöntő Japán elleni győzelem után úgy nyilatkozott, a tét nélküli, Ausztria elleni zárómérkőzésen a fáradtabb játékosokat pihenteti, ezzel együtt azoknak ad több bizonyítási lehetőséget, akik eddig kevesebb időt töltöttek a pályán.

A két csapat korábban 43 mérkőzést játszott egymás ellen, 9 osztrák siker és 2 döntetlen mellett 32 magyar diadal született. Legutóbb alig több mint egy éve, Bécsújhelyen 26-25-re győztünk.

Az első játékrész felemás képet mutatott, Fazekas jól védett, Császár és Törő élvezte a játékot, átlövés tekintetében azonban nem lehetett előrelépést látni - hacsak nem Császár irányítóként elhelyezett bombáit nem számítjuk. Katzirzon érződött a meccshiány, Ilyés csak védekezésben jutott szóhoz, ennek ellenére 9-6-nál úgy tűnt, sima lehet a mérkőzés.

Forrás: AFP

Az ellenfél egy 4-0-s szériával előbb fordított 10-9-re, majd 14-11-re is meglépett, s bár Mocsai Lajos időkérése másfél percig hatásosnak bizonyult, 13-14 után a félidő utolsó két gólját az osztrákok szerezték.

16-13-as előny után vezetett már néggyel is az ellenfél, ám Szilágyi Viktort emberfogással kiemelve megbénult az osztrák válogatott, s az őrületes adok-kapok 15-19-ről gyorsan 24-22-es magyar előnyre váltott.

Innentől kezdve már csak az előny megőrzésére kellett törekedni, a válogatott végül 32-30-ra nyert és a csoportban megszerzett második helyével, két ponttal jutott be a középdöntőbe, ahol szombaton vb-címvédő franciákkal kezd, majd egy nap szünet után az A csoport harmadikja, Németország következik, legvégül pedig a második helyen zárt Spanyolország.

Forrás: AFP

Mocsai Lajos szövetségi kapitány: "Az volt az elképzelés, hogy mindenki játsszon a mai meccsen, függetlenül az állástól. Morálisan fontos volt, hogy nyerjük az osztrákok ellen. Azt még nem döntöttem el, hogy Pérez játszik-e a franciák ellen. Itt van velünk, edz, és ha kell, segít a válogatottnak."