A címvédő Pécs nyerte meg hazai pályán a női kosárlabda NB I rangadóját a szombati utolsó fordulóban a Sopron ellen, és ezzel az élen végzett az alapszakaszban.

Eredmény:
Pécs 2010 - MKB-Euroleasing Sopron 81-50 (25-21, 17-9, 25-7, 14-13)
a legjobb dobók: Quigley 25, Fegyverneky 17, Bujdosó 11, Krnjic 11, illetve Krivacsevics 17, Honti 11

Mindkét euroligás csapat 22/1-es mérleggel érkezett a zárókörhöz, a házigazdák novemberben Sopronban (82-65), míg a soproniak októberben Szegeden (100-93) szenvedték el eddigi egyetlen vereségüket.

A meccs hazai fölénnyel kezdődött, a keddi Euroliga All Star-gálán is megfordult Allie Quigley révén a Pécs 21-13-ra elhúzott. A Krivacsevics vezette vendégek két pontra felzárkóztak, ám mivel amerikai légiósaik közül Holt és Coleman is pocsék napot fogott ki - összesen 1 pontot szereztek -, a nagyszünetben már 42-30 volt az állás.

A harmadik negyedben a mecsekaljaiak iskolajátékot mutattak be, Székely Norbert tanítványai pedig öt percig nem találtak a gyűrűbe, ugyanakkor ezalatt tizenhat pontot kaptak. A meccset és az alapszakaszt eldöntő negyedet 25-7-re nyerte meg a címvédő Pécs.

A vártnál simább győzelem egyben azt jelenti a Pécs számára, hogy a rájátszás során mindvégig pályaelőnyt élvezhet majd riválisaival szemben.