Súlyos, tizenhét gólos vereséget szenvedett az MKB Veszprém vendégeként a Pick Szeged férfikézilabda-csapata a férfi bajnokság szombati rangadóján.

Eredmény, Budapest Bank férfi Liga, 23. forduló:
MKB Veszprém - Pick Szeged 40-23 (17-9)
Veszprém, 5000 néző
v.: Kékes Cs., Kékes P.
gól: Vujin 8/2, Iváncsik G. 8, Pérez 5, Terzic 4, Császár 4, Gulyás 3, Iváncsik T. 3, Sulic 2, Laluska 1, Nagy K. 1, Vilovski 1, illetve Törő 5/3, Katzirz 4, Butenko 4, Lékai 3, Sulc 3, Vadkerti 2, Baláz 1, Grünfelder 1
hetesek: 2/2, illetve 5/3
kiállítások: 10, illetve 14 perc

Sorozatban tizenharmadik mérkőzését nyerte meg az MKB Veszprém férfikézilabda-csapata a Pick Szeged ellen, a 23. forduló rangadójának induló mérkőzésén azonban tíz percnyi komoly ellenállás jutott mindössze a vendégeknek.

Pedig jól kezdte a meccset a Szeged, Lékai és Törő góljaival 1-0-ra, majd 2-1-re is vezetett, Tatai bemutatott pár bravúrt, ám a 11. percben Törő újabb góljánál volt utoljára egyenlő az állás (4-4).

A hazai csapat jól védekezett és eredményesen is támadott, Iváncsik Gergő és Marko Vujin vezérletével már a szünetre nyolc góllal elhúzott. A rangadó ezzel gyakorlatilag el is dőlt, Dejan Peric szédületesen védett, teljesen elbizonytalanította a szegedi lövőket, akik közül talán csak Katzirz Dávid volt dicsérhető.

Forrás: Foto24.hu

Szünet után jöttek Pérez Carlos percei, a kubai születésű, magyar válogatott átlövő két gyors találattal tízre növelte az előnyt. A 39. percben Renato Sulic védekezés közben arcon ütötte Katzirzot, a majdnem tettlegességig fajuló vitát kettős kiállítással honorálta a Kékes bírópáros.

A hajrában Peric helyére Liszkai állt, a Veszprélm gálaelőadást rendezett és negyven gólt szerezve, teljesen megérdemelten győzött 17 gólos különbséggel is (40-23).

Mindkét együttesnek ez volt a főpróbája a közelgő BL-nyolcaddöntő előtt. A Veszprémre a spanyol Barcelona (Nagy László csapata), a Szegedre pedig a Mocsai Tamással felálló német Flensburg-Handewitt vár.