Bejutott a nőikézilabda-KEK elődöntőjébe a Ferencváros, mivel az első mérkőzésen elszenvedett egygólos vereségét követően a hazai visszavágón 37-26-ra nyert a Toulon ellen a negyeddöntős párharcában.

Eredmény, KEK, negyeddöntő, visszavágó:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Toulon (francia) 37-26 (19-13)
Népliget, 1500 néző
v.: Sivak, Dvorvsky (szlovákok)
gól: Tomori 9, Szucsánszki 9/1, Zácsik 9/2, Szamoránsky P. 4, Kovacsicz 3, Szádvári 2, Szarka A. 1, illetve Mwasesa 9, Dembele 5, Gnabouyou 4, Gondo 3, Islas Helgesson 2, Tuvene 2/2, Deroin 1
hetesek: 4/3, illetve 2/2
kiállítások: 14, illetve 14 perc
továbbjutott: FTC, 60-50-es összesítéssel

A szombati mérkőzésen a magyar csapat hamar tudatosította francia ellenfelében, hogy mi a célja, gyorsan elhúzott 6-2-re. A 15. percben már kétszer annyi ferencvárosi gól szerepelt az eredményjelzőn, mint touloni, - 12-6 volt ekkor az állás -, a folytatásban pedig végig megmaradt a jelentős különbség.

A vendégalakulat ugyan időnként némileg felzárkózott, de aztán rendre újabb FTC-gólok következtek, az utolsó percekben pedig gálázott a zöld-fehér együttes.