A vendéglátó Oroszországtól négy góllal kikapott a magyar nőivízilabda-válogatott a Kirisi-kupáért kiírt hatcsapatos nemzetközi torna keddi nyitónapján.

Eredmény:
Oroszország - Magyarország 18-14

Az egyformán a júliusi, kínai világbajnokságra készülő két csapat összecsapásán szoros csata folyt, Merész András együttese végig jól tartotta magát, az utolsó negyed előtt csupán két góllal vezettek az Európa-bajnoki címvédő vendéglátók.

A legutóbbi, tavalyi Eb-n ötödik, azóta azonban jelentősen átalakult magyar válogatott szerda délután (15.00) az Egyesült Államokkal játszik, amely kedden 7-7-re végzett Ausztrália legjobbjaival.

A harmadik mérkőzés kisebb meglepetést hozott, az Eb-ezüstérmes görögök csupán döntetlent (13-13) játszottak a kazahokkal.