A magyar nőivízilabda-válogatott 16-7-es vereséget szenvedett a címvédő Egyesült Államoktól a Sanghajban zajló vizes világbajnokság második csoportmeccsén.

Eredmény, A csoport, 2. forduló:
Egyesült Államok - Magyarország 16-7 (3-2, 4-2, 5-3, 4-0)
a magyar góldobók:
Szücs 3, Keszthelyi 2, Tóth, Bujka 1-1

Az amerikaiak már az első percben megszerezték a vezetést, és bár az első negyedben jól tartotta magát a magyar csapat, sőt, a második játékrészben 4-4-re is állt a meccs, ezt követően állva hagyta a címvédő Drávuczékat. Zsinórban négy gólt lőtt az Egyesült Államok, ebben az időszakban tarthatatlan volt az ellenfél közel kétméteres centere, Annika Dries.

Az amerikaiak 8-4 után sem vettek vissza a tempóból, folyamatosan növelték az előnyüket, az utolsó negyedet például 4-0-ra nyerték meg.

Az első fordulóban a kazahokat 21-6-ra kiütő magyar válogatott csoportzáró meccsét a hollandokkal vívja csütörtökön, magyar idő szerint reggel 7.30-tól.