Társoldalunk:

A kézi-vb nyolcaddöntőiben dől el Görbiczék olimpiai esélye

2011.12.10. 11:50

A házigazda Brazília, továbbá Oroszország és Dánia zárta százszázalékos mérleggel, vagyis mind az öt mérkőzését megnyerve a csoportkört a brazíliai nőikézilabda-világbajnokságon.

A negyedik csoportelső, Norvégia a németektől a nyitányon elszenvedett vereség ellenére az élen végzett hatosában, miközben legyőzője - amely a vb selejtezőjében a magyar válogatottat búcsúztatta - nem jutott be a legjobb 16 közé, ez által pedig a jövő évi, londoni olimpián sem indulhat.

Ahhoz, hogy a magyar válogatottnak életben maradjanak az olimpiai esélyei, az szükséges, hogy a nyolcaddöntőben Oroszország legyőzze Izlandot, Montenegró pedig Spanyolországot, és utána még mindig bízni kell abban, hogy az izlandiak és a spanyolok nem lesznek a vb nyolc legjobb európai csapata közt.

A csoportok első négy helyezettje folytathatja a torna nyolcaddöntőjében, a többiek az Elnök-kupáért kiírt küzdelmekben a 17-24. helyért viaskodnak tovább.

eredmények, 5. forduló:
A csoport (Santos):
Angola - Németország 25-22 (14-10)
Norvégia - Montenegró 28-27 (15-11)
Izland - Kína 23-16 (12-9)

A csoport végeredménye: 1. Norvégia 8 pont, 2. Angola 6, 3. Montenegró 6, 4. Izland 6, 5. Németország 4, 6. Kína 0

B csoport (Barueri):
Spanyolország - Ausztrália 39-9 (18-5)
Koreai Köztársaság - Hollandia 38-26 (18-10)
Oroszország - Kazahsztán 34-19 (13-13)

A csoport végeredménye: 1. Oroszország 10 pont, 2. Spanyolország 8, 3. Koreai Köztársaság 6, 4. Hollandia 4, 5. Kazahsztán 2, 6. Ausztrália 0

C csoport (Sao Paulo):
Japán - Kuba 32-24 (16-9)
Franciaország - Románia 39-20 (20-12)
Brazília - Tunézia 34-33 (16-20)

A csoport végeredménye: 1. Brazília 10 pont, 2. Franciaország 8, 3. Románia 5, 4. Japán 5, 5. Tunézia 2, 6. Kuba 0 

D csoport (Sao Bernardo):
Elefántcsontpart - Uruguay 31-24 (12-12)
Dánia - Svédország 20-19 (9-8)
Horvátország - Argentína 22-18 (9-11)

A csoport végeredménye: 1. Dánia 10 pont, 2. Horvátország 8, 3. Svédország 6, 4. Elefántcsontpart 4, 5. Uruguay 2, 6. Argentína 0

A nyolcaddöntős program:
vasárnap:
Oroszország - Izland 17.30
Koreai Köztársaság - Angola 17.30
Norvégia - Hollandia 20.15
Montenegró - Spanyolország 20.15

hétfő:
Svédország - Franciaország 17.30
Románia - Horvátország 17.30
Dánia - Japán 20.15
Brazília - Elefántcsontpart 23 ó

KAPCSOLÓDÓ CIKK