Magabiztosan verte Kanadát a férfivízilabda-válogatott a székesfehérvári Volvo-kupa első fordulójában. A csapatba visszatért Kásás Tamás két gólt is vállalt, Turzai Gábor és Decker Attila pedig bemutatkozott a válogatottban.

Vízilabda, Volvo-kupa:
Magyarország - Kanada 11-6 (3-2, 4-2, 3-1, 1-1)
A magyar gólok: Madaras, Biros (2), Varga Dénes (2), Kiss Gergely, Steinmetz (2), Kásás (2), Török

Csak a második negyed elejéig tartotta a lépést Kanada a magyar válogatottal, az első negyedben 2-1-re vezetett is, onnantól viszont legfeljebb zárkózni tudott. A második szakasz elején 4-4-et is mutatott az eredményjelző, ám ekkor Kiss Gergely, Steinmetz Ádám és Kásás Tamás góljaival elhúzott Kemény Dénes csapata.

A háromgólos félidei előnyt további kettővel toldották meg Kásásék, úgy, hogy a zárónegyedben már nem nőtt a magyar előny. Kiss Gergely a találkozó előtt a válogatott honlapján úgy fogalmazott, az együttes jelenleg 70-80 százalékos.

A nap másik mérkőzésén óriási meglepetésre Németország 9-8-ra legyőzte a vb-címvédő olaszokat, noha utóbbiak a meccs első felében többször is három góllal vezettek.