A világbajnok legyőzésével kezdte meg menetelését az olimpiai bajnok magyar férfivízilabda-válogatott az eindhoveni Európa-bajnokságon. Kemény Dénes együttese a második negyedet 5-0-ra megnyerve, négy góllal verte Olaszországot, így nagy lépést tett a csoportgyőzelem, és az elődöntőbe jutás felé.

Az Európa-bajnokság menetrendje

Vízilabda Európa-bajnokság, férfiak, A csoport, 1. forduló:
Magyarország - Olaszország 12-8 (2-3, 5-0, 4-3, 1-2)
Eindhoven, Pieter van den Hooogenband-uszoda
gólszerzők: Kiss G. (2), Steinmetz Á. (2), Szivós (2), Hárai (2), Varga Dániel, Varga Dénes, Kásás, Hosnyánszky, ill. Aicardi (2), Figliogli (2), Felugo, Giorgetti, Figari, Presciutti

Az olaszok jól kezdték a meccset, háromszor is vezettek, de a második negyedben képtelenek voltak felvenni a tempót a magyar válogatottal, amely sorozatban öt gólt szerezve gyorsan eldöntötte a meccset.

Szécsi Zoltán végig parádésan védett, Kásás Tamás remekül irányított, Hárai Balázs és Steinmetz Ádám centerposzton alkotott maradandót, és lőtt két-két gólt, rajtuk kívül Kiss Gergely és Szivós Márton is ugyanennyi találatot jegyzett.

A magyar válogatott végül 12-8-ra nyert, így hatalmas lépést tett a csoportgyőzelem, és az automatikus elődöntőbe-jutás felé. A következő ellenfél kedden, 19 órakor a házigazda Hollandia lesz.

A csoport másik két meccsén:
Görögország - Hollandia 14-12 (4-3, 5-3, 2-3, 3-3)
Macedónia - Törökország 16-4 (3-1, 2-0, 6-0, 5-3)

B csoport
Montenegró - Németország 13-7 (4-1, 1-2, 3-2, 5-2)
Szerbia - Spanyolország 8-5 (1-0, 2-3, 3-1, 2-1)
Horvátország - Románia 10-7 (2-1, 3-2, 2-1, 3-3)

PERCRŐL PERCRE

Első negyed

Az olaszok nyerték az első ráúszást.

Hárai kiharcolt egy emberelőnyt, majd a lövését Pastorino védte. Az ellentámadásnál Felugo nem hibázott. (0-1)

Szép labdajáratás után Varga Dániel egyenlített. (1-1)

Az első negyed közepén emberhátrányból került a magyar csapat ismét hátrányba, Giorgetti. (1-2)

Egy kihagyott emberelőny után Kásás szabaddobásból nagy gólt lőtt. (2-2)

Ismét az olaszoknál az előny, Szivós kiállítása után Figlioli büntetett. (2-3)

Második negyed

Az olaszok nyerték a második ráúszást is.

Varga Dániel kiállítása után Szécsi fejjel védte az olasz lövést.

Forrás: MTI/Kovács Anikó
Szécsi jó védésekkel segítette a csapatot

Hárai újabb előnyt harcolt ki, Hosnyánszky értékesítette. (3-3)

A második negyed közepén vezetett először a magyar válogatott, Kásás passzából Kiss Gergely kapásból lőtt gólt. (4-3)

A második játékrészben csúnyán büntetett a magyar csapat, előbb Szécsi ziccert védett, majd előnyből, Kásás újabb passza után ezúttal Steinmetz Ádám volt eredményes. (5-3)

Ezt követően Hárai lőtt távolról nagy gólt (6-3), majd a második negyed végén Szivós taszította még mélyebbre az olaszokat. (7-3)

A második negyedet 5-0-ra nyerte a magyar válogatott.

Harmadik negyed

Ismét a világbajnok hozta el a labdát.

Steinmetz Ádám lövését blokkolták, de ismét elé került a labda, és okosan a kapuba helyezte. (8-3)

Szivós kiállítása után Figari szépített. (8-4)

Varga Dénes balra nézett, jobbra passzolt Kiss Gergelyhez, aki második gólját szerezte. (9-4)

A másik Varga fivér, Dénes is betalált. (10-4)

Aicardi emberelőnyből lőtte az ötödik olasz gólt. (10-5)

Szivós előbb beforgatta, és kiállítatta védőjét, majd értékesítette az emberelőnyt. (11-5)

Presciuttié a hatodik olasz gól. (11-6)

Negyedik negyed

A kimozduló Szécsit átejtve Figlioli hozta fel négy gólra az olaszokat. (11-7)

Kásás remekül irányította a magyar válogatottat

Hárai vált le a védőjéről, és állította vissza az ötgólos magyar előnyt. (12-7)

Újabb ejtés jött be az olaszoknak, Aicardi szépített. (12-8)

Az utolsó negyedben már mindkét csapat tudta, hogy eldőlt a meccs, nem is született több gól, a magyar válogatott 12-8-ra verte a világbajnokot, így hatalmas lépést tett a csoportelsőség megszerzése, így az elődöntőbe jutás felé.

Előzmények

A magyar válogatott, amely a pekingi olimpia óta nem szerzett érmet világversenyen, gyakorlatilag az első fordulóban lejátszhatja a csoportgyőzelemről döntő meccset az olaszokkal, és mivel csak az első jut automatikusan az elődöntőbe, sokat számít a jó rajt.

A találkozót a legendás holland úszóról elnevezett Pieter van den Hooogenband-uszodában rendezik meg, Kemény Dénes szövetségi kapitány csapatának sokat segíthet az Eb-n a válogatottba visszatért Kásás Tamás rutinja.

A közvetítés a válogatott hivatalos honlapjának információi alapján történt.