Elsőként a házigazda Szerbia jutott elődöntőbe a kézilabda Európa-bajnokságon, miután a középdöntő hétfői játéknapján legyőzte a svéd együttest. Az utolsó fordulótól függetlenül négy közé juthatott volna a német válogatott is, ám nem sikerült legyőzni Dániát. Az északiak sikere azt jelenti, még Ulrik Wilbek csapata is bejuthat a legjobb négy közé.

Eredmény, I. középdöntő-csoport, 2. forduló:
Dánia - Németország 28-26 (17-14)
Belgrád
v.: Krstic, Ljubic (szlovének)
gól: Eggert Jensen 7/2, Lindberg 5/1, Mogensen 4, M. Hansen 4, Markussen 2, Söndergaard Sarup 2, R. Toft Hansen 2, H. Toft Hansen 1, Lauge Schmidt 1, illetve Theurerkauf 4, Haas 4, Kaufmann 4, Gensheimer 4/2, Glandorf 3, Sprenger 3, Klein 2, Wienzek 2
hetes: 3/3, illetve 3/2
kiállítások: 4, illetve 6 perc

Első félidő:

Két gyors támadásrontás után Glandorf lőtt kapufát, a bírók azonban hetest ítéltek, amit Gensheimer bevágott (0-1), majd Theuerkauf talált be (0-2). Tift Hansen beállóból szépített, Haass gyorsan válaszolt (1-3). Négy és fél perc után Gensheimer csent labdát, és végigszáguldott a pályán (1-4) - Ulrik Wilbek ennyi idő alatt leszűrte, időt kell kérnie.

Ez sem segített, Gensheimer újabb lerohanásával 5-1-re nőtt az előny. A 6. percben Landin ziccert fogott, a dánok rendkívül feszülten, idegesen, sok hibával játszottak. Mikkel Hansen szépített, Glandorf másodpercek alatt válaszolt (2-6). Eggert Jensen gólja után Lindberg ziccerét fogta Heinevetter, a 11. percben azonban ugyanő 6-4-re szépített.

Megakadt a német gépezet, Mikkel hansen újabb találatával egyre csökkent a különbség (5-6), Lauge Schmidt egyenlített (6-6). Glandorf bombája hatperces német gólcsendet tört meg, sőt, Theuerkauf révén kettőre nőtt ismét a német előny (6-8).

Heinevetter két bravúrral jelentkezett, a 18. percben azonban a németek emberhátrányba kerültek miután Christophersen két percet kapott - a bírók alaposan elnézték, hiszen a német játékost lábon dobták, semmi szándékosság nem volt benne. Söndergaard szépített (7-8), Markussen megpattanó lövéssel egyenlített (8-8).

Alig egészülteki ki a németek, Haass máris betalált (8-9), Sprenger a jobbszélről volt eredményes (8-10), így Toft Hansen ismét csak faragni tudott a különbségen (9-10). A 22. percben Eggert Jensen egyenlíttett (10-10), majd egy gyors indulást követően Lindberg a meccsen először vezetéshez juttatta Dániát.

A németek azonnal időt kértek, de Eggert Jensen gyors lépteit nem lehetett követni (12-10). Glandorf meglőtte saját maga harmadik gólját, de Söndergaard visszatette közé a két gólt (13-11). Sőt, Mogensen lábbal megverte a belső védőket (14-11), Haass átlövésből, Sprenger a szélről volt eredményes (14-13).

Három perccel a félidő vége előtt Lindberg hetesből talált be (15-13), Theuerkauf beállós pozícióból lőtt okos gólt (15-14). Aztán Markussen lőtt szerencsés gólt, Heinevetter csak a gólvonal mögül tudott menteni - ráadásul Haass kétperces kiállítást kapott (16-14). A félidő utolsó gólját Lindberg szerezte (17-14).

Második félidő:

A második félidőt Mogensen gólja indította (18-14), erre Kaufmann és Theuerkauf válaszolt (18-16), Eggert Jensen visszahozta a három- majd a négygólos különbséget (20-16). Sőt, Mogensen kilőtte a bal felsőt - öt közte (21-16).

Kapaszkodnia kell a németeknek, hiszen a biztos elődöntő helyett csúnya zakó néz ki - Kaufmann szépített (21-17). Hansen gólját követően Sprenger válaszolt (22-18) - közben Lindberg lecsücsült két percre. Kaufmann gyönyörű átlövésgóljára Mogensen reagált gyorsan (23-19) - állandósult a négygólos különbség.

A 43. percben Toft Hansen villant (24-19), a hirtelenszőke Wiencek beállós pozícióból csavarodott kapura (24-20). A 45. percben Gensheimer kapott két percet, de Heinevetter védései tartották a német csapatot. Sőt, Haass emberhátrányból is gólt szerzett (24-21), majd Klein is jól kontrázott (24-22).

Mikkel Hansen a kapu mellé durrantott, így Gensheimer hetesével egyre csökkent a különbség (24-23). Wilbek azonnal időt kért, ugyan majdnem másfél percig támadtak a dánok, de Hansen csak beverte a bal felsőbe (25-23). Landin a legjobbkor fogott két lövést, az 53. percben Lindberg a jobb szélről újra háromra növelte az előnyt (26-23).

Heuberger kapitány időt kért, de Landin bravúrjai hat és fél percig megőrizték a góltól a kaput. A gólcsendet Wiencek törte meg (26-24), Eggert Jensen hetesből azonnal válaszolt (27-24). Három és fél perccel a lefújás előtt Lindberget kiállították a szlovén játékvezetők, de Gensheimer csúnyán kapu mellé ejtette a kidolgozott ziccert. Kaufmann viszont belőtte (27-25), csakúgy, mint Eggert Jensen az újabb hetest - eldőlt! (28-25).

Az utolsó percben Landin hetest védett, az utolsó gólt elképesztő kínai figura végén Klein szerezte - Dánia 28-26-ra győzött, és életben tartotta elődöntős reményét.