A Szeged hazai medencében nyert a címvédő szerb Partizan Beograd ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligájának főcsoportos zárókörében vasárnap, így a Vasassal együtt a legjobb nyolc közé jutott.

Eredmény, BL-főtábla, C csoport, 6. forduló:
A-HÍD Szeged Beton VE - Partizan Beograd (szerb) 9-8 (4-3, 1-1, 2-2, 2-2)

a magyar csapat góldobói: Kiss Cs. 2, Hegedüs, Somogyi, Turzai, Kayes, Török, Molnár, Younger 1-1

A C csoport zárómeccsén a szerbeknek csak a győzelem volt jó, mindkét másik eset szegedi továbbjutást jelentett a Vasas mögött.

Az első harmadban a Partizan tartotta a lépést, és 3-3-ig minden szegedi találatra volt válasza. A folytatásban sem tudtak kétgólos előnybe kerülni a hazaiak, akik 7-6-tal indították a zárónegyedet.

A záró nyolc percben a szegediek balkezes Európa-bajnoka, Kiss Csaba villant emberelőnyben (8-6), majd Baksa László büntetőt hárított. Ütésért cserével egy szerbet kiállítottak, az újabb fórt is Kiss fejezte be nagy góllal (9-6).

A hajrában egygólnyira feljöttek a vendégek, de nem tudták megakadályozni kiesésüket. A Szeged fennállása óta először jutott be az első számú európai kupasorozat legjobb nyolc együttese közé.

A csoport végeredménye: 1.(és továbbjutott) Szeged 13 pont, 2. (és továbbjutott) Vasas 11, 3. Partizan 7, 4. Eger 3